Twórcy Splitgate pozyskali 100 mln dolarów na dalsze prace

Pozostaną niezależni.

  • Studio 1047 Games zebrało 100 mln dol. od inwestorów
  • Pieniądze posłużą głównie na dalszy rozwój Splitgate
  • Trwa już rekrutacja nowych pracowników

Studio 1047 Games poinformowało, że pozyskało od inwestorów okrągłe 100 milionów dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na dalszy rozwój sieciowej strzelanki Splitgate, wyrastającej na jeden z największych hitów drugiej połowy roku.

Dyrektor generalny Ian Proulx zapewnił w komunikacie na Twitterze, że firma pozostanie niezależna i nie zostanie sprzedana „jednemu z dużych” podmiotów.

1047 Games szykuje za to „znaczne” zwiększenie zatrudnienia, co powinno przełożyć się na częstsze aktualizacje, więcej nowości, szybsze naprawianie błędów, wspieranie większej liczby graczy oraz przygotowanie konwersji na kolejne platformy.

„Wszystko jest teraz możliwe, a zakres tego, co możemy osiągnąć, zwiększył się właśnie dziesięciokrotnie” - czytamy w komunikacie. „Gdy Splitgate ukaże się w pełnej wersji i zakończy fazę beta, będzie to prawdziwie historyczna premiera, o jakiej wcześniej nie marzyliśmy”.

Splitgate jest dostępne na rynku od lat, ale darmowa strzelanka zyskała na popularności w ostatnim okresie, po debiucie wersji konsolowych. Twórcy opóźnili nawet premierę wydania 1.0, by poradzić sobie z obciążeniem serwerów.

Tytuł przypomina połączenie serii Halo i Portal. Podczas rywalizacji możemy tworzyć portale, by przedostać się w niemal dowolne miejsce na mapie i zaskoczyć przeciwników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami