Już 1 milion sprzedanych PS5 w Japonii - szybciej niż PS4

Ale wolniej niż PS3.

  • PS5 sprzedało się w Japonii w nakładzie miliona egzemplarzy
  • Wersja z napędem sprzedaje się pięć razy lepiej
  • Najpopularniejszą grą jest Resident Evil Village

Magazyn Famitsu szacuje, że sprzedaż obu modeli PlayStation 5 przekroczyła w Japonii milion egzemplarzy. Na osiągnięcie wyniku Sony potrzebowało około 10 miesięcy - szybciej niż było w przypadku PS4.

Czasopismo bazuje na cotygodniowych raportach sprzedaży ze sklepów. Dotarcie do okrągłego wyniku zajęło dokładnie 43 tygodnie. Co ciekawe, PlayStation 3 poradziło sobie jeszcze szybciej - w dziewięć miesięcy.

Wersja z napędem optycznym sprzedaje się pięć razy lepiej - 847 tysięcy egzemplarzy kontra 165 tys. dla Digital Edition. Famitsu zauważa, że dostawy są wyprzedawane na pniu, więc takie liczby nie oznaczają raczej preferencji kupujących, a raczej to, jaki model jest produkowany w większym nakładzie.

Podano także, że najlepiej sprzedającym się tytułem na PlayStation 5 w Japonii jest jak na razie Resident Evil Village, z nakładem 67 tysięcy egzemplarzy. Mowa o wersjach pudełkowych.

Najnowsze globalne dane od Sony mówią o 10 milionach egzemplarzy. Okrągły wynik przekroczono 18 lipca, a więc miesiąc wcześniej niż PlayStation 4 w analogicznym okresie od premiery.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami