Diablo 2 - miejski portal: jak przywołać i używać

Szybki teleport do miasta.

Tereny w Diablo 2: Resurrected potrafią być naprawdę rozległe. Podobnie sprawa wygląda z podziemiami, które niekiedy ciągną się przez wiele poziomów. W takich sytuacjach przydaje się sposób na szybki wypad do miasta czy zapewnienie sobie drogi powrotnej na wypadek śmierci postaci. Z tej strony dowiesz się jak do tego celu wykorzystać miejski portal.

Miejskie portale dostępne są we wszystkich częściach Diablo i nie inaczej jest w przypadku D2. By taki otworzyć wejdź do panelu ekwipunku za pomocą klawisza I, a następnie wykorzystaj zwój miejskiego portalu (1) za sprawą prawego przycisku myszy. Obok postaci pojawi się wtedy portal (2). Wejście z nim w interakcję pozwoli ci na powrót do miasta aktu, w którym aktualnie jesteś.

002_diablo_2_resurrected_miejski_portal_jak_przywolac

W trakcie dalszej rozgrywki kup księgę miejskiego portalu (3) - na przykład od Akary (4). Działa ona na takiej samej zasadzie jak zwoje, służy ona jednak za ich zbiór. Może pomieścić maksymalnie 20 zwojów, ograniczając jednak zajmowaną w plecaku przestrzeń do 2 gniazd - każdy zebrany czy kupiony przez ciebie zwój automatycznie do niej trafi (pod warunkiem, że nie znajduje się tam już 20 sztuk). By otworzyć portal musisz po prostu na nią kliknąć - bądź wykorzystać miejski portal jak normalną umiejętność postaci.

003_diablo_2_resurrected_miejski_portal_jak_przywolac

Prócz możliwości szybkiego powrotu do miasta w celu sprzedaży posiadanych przedmiotów, portale miejskie przydadzą ci się także jako swoiste zabezpieczenie. Jeśli właśnie zbliżasz się do trudnego wroga bądź bossa aktu albo po prostu masz daleką drogę do punktu kontrolnego, otwórz wcześniej portal. Jeśli wróg zabije twoją postać, będziesz mógł szybko przejść przez teleport i odzyskać przedmioty.

Poprzednio: Diablo 2 - jak zapisać grę

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - identyfikacja przedmiotów: zwoje i księgi, Cain

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami