Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 2 - jak zapisać grę

Zachowanie stanu rozgrywki.

Podczas rozgrywki w Diablo 2: Resurrected z pewnością będziesz chciał zachować stan gry by nie stracić poczynionych postępów. Na szczęście D2 posiada jeden z lepiej zaimplementowanych systemów zapisu, z pewnymi jednak ograniczeniami. Z tej strony dowiesz się jak zapisać grę.

By zachować rozgrywkę musisz otworzyć menu główne i wybrać opcję zapisz i wyjdź (1). Gra zostanie w tym momencie zapisana, ty jednak powrócisz do menu głównego. Jak nietrudno się domyślić, może to być problematyczne, szczególnie jeśli grasz w trybie wieloosobowym - a już na pewno jeśli to ty założyłeś mecz.

Na szczęście rozgrywka w Diablo 2: Resurrected zapisywana jest także automatycznie - wszystkie poczynione przez ciebie postępy są regularnie zapamiętywane. Oznacza to, że jeśli nastąpi nagła awaria prądu bądź gra wyłączy się z jakiegokolwiek powodu, nie powinieneś stracić żadnych postępów.

Nie oznacza to jednak, że nie warto korzystać z opisanej wyżej manualnej metody zapisu. Jeśli będziesz chciał zakończyć zabawę, otwórz menu i po prostu wybierz opcję zapisz i wyjdź. W ten sposób będziesz miał stuprocentową pewność, że gra faktycznie zapisze twoje postępy i nie urwie kilku ostatnich minut rozgrywki - w trakcie których, na przykład, udało ci się pokonać potężnego wroga bądź zdobyć wartościowy przedmiot.

Poprzednio: Diablo 2 - jak stworzyć postać, wybór klasy, zawodowiec

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - miejski portal: jak przywołać i używać

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły