Hades - Nektar i upominki: jak działają

Podarunki i boska ambrozja.

Podczas kolejnych prób ucieczki w grze Hades, zaczniesz natykać się na charakterystyczne, okrągłe buteleczki z pomarańczowym płynem. W ten sposób w grze jest symbolizowany nektar (1). Można go zdobyć po walkach na arenach lub np. zakupić u Przeklętego Handlarza.

nektar1

Jaka jest jego rola? Możesz podarować go (2) niemal wszystkim sojuszniczym postaciom w grze - w przypadku bogów możesz go dawać przy odbieraniu od nich darów. W zamian polepszysz z nimi relacje (możesz je sprawdzić w kodeksie), a ponadto otrzymasz upominki zwiększające zdolności bohatera.

nektar2

Jeśli podarujesz komuś nektar, to w zbrojowni pojawi się gablota (3), z którą będziesz mógł wejść w interakcję.

nektar3

Po uczynieniu tego będziesz mógł wybrać któryś z odkrytych upominków (4, 5) i zabrać jeden z nich w swoją podróż po podziemnym królestwie. Każdy z upominków zapewnia różnego rodzaju bonusy - przykładowo Stara Kolczasta Obroża od Cerberusa na stałe podnosi 25 punktów zdrowia bohatera (o ile ma ją przy sobie).

Warto zaznaczyć, że rangi, czyli bonusy upominków, można podnieść wypełniając znajdujące się przy nich zadania (6). Należy przy tym pamiętać, że trzeba przy sobie mieć dany upominek.

Jeśli chodzi o relacje z postaciami, to podarowanie danej osobie 5 lub 6 nektarów sprawi, że ta zyska zaufanie bohatera i zleci jej zadanie. Jeśli je wykonamy i przyniesiemy danej osobie ambrozję, to zostaniemy wynagrodzeni specjalnym kompanem.

Następnie: Hades - Dary bogów, które wybrać

Poprzednio: Hades - Granat Mocy: jak zdobyć, co zapewnia

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami