Specyfikacja PSVR 2 imponuje

Choć informacje są na razie nieoficjalne.

  • PSVR2 zaoferuje rozdzielczość 2000 × 2040 na oko
  • Wyświetlacze zbudowane są w technologii OLED, z HDR
  • Doniesienia są na razie nieoficjalne

Kanał YouTube zajmujący się tematyką PSVR opublikował wideo, w którym podaje rzekomą specyfikację nowego zestawu rzeczywistości wirtualnej od Sony, szykowanego dla PS5.

PSVR Without Parole - jak brzmi nazwa kanału - wyjaśnia, że informacje pozyskało z prywatnej konferencji japońskiej korporacji, przeprowadzonej we wtorek za zamkniętymi drzwiami dla perspektywicznych deweloperów. Serwis UploadVR potwierdza, że wydarzenie miało miejsce.

Przechodząc do nowego urządzenia, to nazywa się obecnie NGVR (Next-Generation VR). Mamy zapewne do czynienia z określeniem kodowym, które ulegnie jeszcze zmianie przed debiutem.

Wspomniane UploadVR już w maju informowało, że sprzęt ma oferować wyświetlacze o rozdzielczości 2000 × 2040 na oko, a PSVR Without Parole dodaje teraz, że mowa o technologii OLED, ze wsparciem dla HDR.

Do tego 110 stopni kąta widzenia (o 10 więcej niż oryginalne PSVR i 20 więcej niż lider rynku, Oculus Quest 2). Szerokie kąty mają zapewniać soczewki fresnela, które mają swoich zwolenników i przeciwników.

PSVR2 zaoferuje podobno śledzenie ruchu gałek ocznych (o czym mówiono w maju). Teraz PSVR Without Parole ujawniło kolejną ciekawostkę: Flexible Scaling Resolution (FSR), czyli skalowanie rozdzielczości w ten sposób, by najwyższą jakość pokazywać tylko tam, gdzie patrzy gracz, oszczędzając w ten sposób moce obliczeniowe.

1
Wygląd nowych kontrolerów już znamy

Mowa także o jakieś formie „obrotowego silnika” w urządzeniu, co miałoby w sporym stopniu negować poczucie nudności przy korzystaniu z wirtualnej rzeczywistości.

Poruszono także temat gier. Sony nie chce podobno dedykowanych, mniejszych aplikacji na PSVR2, lecz zamierza postawić bardziej na konwersje największych tytułów klasy „AAA”, co sprawdziło się choćby w przypadku Resident Evil 7 czy Gran Turismo Sport.

Nie ujawniono za to daty premiery czy ceny, a także informacji na temat kompatybilności wstecznej z pierwszym PSVR. Więcej detali - już oficjalnych - mamy poznać na początku przyszłego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami