Godzinne kolejki na serwery nie odstraszają. Splitgate wciąż popularne

Twórcy nie nadążają.

Choć Splitgate jest dostępne na rynku co najmniej od 2019 roku, darmowa strzelanka zaczęła zyskiwać na popularności w ostatnim okresie, po debiucie wersji konsolowych pod koniec lipca. Twórcy opóźnili nawet premierę wydania 1.0, by poradzić sobie z obciążeniem serwerów.

W dniu 28 lipca deweloperzy ze studia 1047 Games pochwalili się, że przekroczyli liczbę 100 tysięcy użytkowników zalogowanych jednocześnie na wszystkich platformach sprzętowych - w tym 28,3 tys. na Steamie.

Teraz rezultat jest zapewne jeszcze lepszy, ponieważ 1 sierpnia tylko na platformie Valve osiągnięto nowy rekord liczby graczy na PC - 53,1 tys.

Wszystko to sprawiło, że twórcy - chcąc uniknąć przeciążania infrastruktury - wprowadzili kolejki na serwery. Czas oczekiwania wynosi niekiedy nawet więcej niż godzinę, dochodząc do 90 minut. To wydaje się jednak nie zniechęcać zainteresowanych, a fani częściej żartują z sytuacji niż narzekają.

Deweloperzy obiecują dalsze prace. „Wzrost społeczności jest szybszy, niż tempo, w jakim możemy dodawać serwery” - napisali na Twitterze. „Pracujemy nad długoterminowym rozwiązaniem, by znacząco większych pojemność, do ponad 100 tysięcy graczy jednocześnie, ale to wymaga czasu”.

1
Fajnie mieć takie problemy

Twórcy przygotowali też konto ze statusem infrastruktury, gdzie znaleźć można wpisy typu: „Wpuściliśmy zbyt wielu graczy zbyt szybko. Restartujemy jeszcze raz. Przepraszamy”. Wystartował też Discord, ale ten także błyskawicznie się wypełnił i teraz trudno dołączyć do społeczności.

Sytuacji nie poprawia zapewne fakt, że 1047 Games to małe studio, składające się z garstki deweloperów.

Splitgate to sieciowa strzelanka Free to Play, która przypomina połączenie serii Halo i Portal. Podczas rywalizacji możemy tworzyć portale, by przedostać się w dowolne miejsce i zaskoczyć przeciwników.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami