Achilles: Legends Untold to nowy, brutalny souls-like z Polski

Premiera na początku 2022 roku.

  • Achilles: Legends Untold to souls-like z walką w stylu Diablo
  • Wczesna wersja ukaże się za kilka miesięcy
  • Twórcy przygotowują zaawansowany system inteligencji wrogów

Studio Dark Point Games z Torunia zapowiedziało swój debiutancki projekt - grę Achilles: Legends Untold. Jak czytamy w informacji prasowej, główne inspiracje dla twórców to Diablo i Dark Souls.

Wcielamy się w tytułowego herosa, by wyruszyć w długą podróż i zlikwidować syna Aresa. Po drodze trafimy do różnych krain, zmierzymy się z mitologicznymi bestiami, zbierzemy potężny ekwipunek.

„Gra nie jest tak wymagająca jak inne tytuły souls-like, aby mogli się przy niej dobrze bawić zarówno wytrawni weterani gatunku, jak i nowi gracze. A jeżeli będziesz potrzebować wsparcia zawsze możesz wezwać na pomoc przyjaciół” - czytamy w opisie na Steamie.

Jedną z cech wyróżniających grę ma być „innowacyjny system GAIA, odpowiedzialny za grupowe zachowanie przeciwników”. Mamy dzięki temu otrzymać realistyczne potyczki, które nieraz nas zaskoczą.

Potwory mają dostosować swoje ruchy i zachowania do stylu walki gracza, co zmusi do częstego zmieniania taktyki.

Gra zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku w dziale Early Access. Zaoferuje na początku prolog i pierwszy z pięciu rozdziałów kampanii fabularnej.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami