Szef PlayStation precyzuje: studio Nixxes zajmie się konwersjami PC

W tym się specjalizuje.

Jim Ryan - szef Sony Interactive Entertainment - potwierdził w rozmowie z magazynem Famitsu, że holenderskie studio Nixxes przejęto po to, by móc przygotować więcej konwersji gier na PC.

Transakcję ogłoszono 1 lipca. Firma od lat specjalizuje się w portach na komputery osobiste. W ostatnich latach współpracowała szeroko ze Square Enix, wspomagając prace nad Marvel's Avengers, Deus Ex: Mankind Divided i serią Tomb Raider.

1
Days Gone nie będzie końcem konwersji

Ryan rozmawiał z Famitsu przy okazji ogłoszenia, że PlayStation 5 sprzedano już w liczbie 10 milionów egzemplarzy. Szef SIE przyznał, że Sony „jest zadowolone z naszych wysiłków udostępniania tworzonych licencji na PC”.

- [Działalność ta] dopiero raczkuje i nie możemy się doczekać współpracy z Nixxes, które pomoże na tym polu - dodał menedżer.

Nixxes zostanie częścią Technology, Creative & Services Group wewnątrz PlayStation Studios. Dział ten nie zajmuje się własnymi grami, lecz właśnie wsparciem innych zespołów - choćby przy wersjach PC.

Sony wydało na komputerach osobistych Horizon Zero Dawn oraz Days Gone, lecz firma nie ukrywa, że podobnych „transferów” będzie w przyszłości więcej.

- W kontekście gier PlayStation na PC, cała ich lista jest już w drodze, zaczynając od Days Gone, które trafi na platformę wiosną - mówił Ryan w rozmowie z GQ Magazine, jeszcze w lutym.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami