Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony kupiło kolejne studio. Firma stawia na PC?

Nixxes członkiem rodziny PlayStation Studios.

  • Sony przejęło Nixxes
  • To specjaliści od portów gier na PC

Zaledwie dwa dni po przejęciu twórców Returnal i wieściach o prawdopodobnym kupnie Bluepoint Games, Sony poinformowało, że do rosnącej rodziny PlayStation Studios dołącza Nixxes Software.

Holenderskie studio to specjaliści w opracowywaniu komputerowych wersji multiplatformowych gier. W ostatnich latach współpracowali między innymi ze Square Enix nad Marvel's Avengers, Deus Ex: Mankind Divided i serią Tomb Raider.

O nowym nabytku poinformował stojący na czele PlayStation Studios Hermen Hulst. Sony nie ujawnia, ile kosztowało firmę Nixxes.

„Mam wielki szacunek do Nixxes i jestem podekscytowany, że ten doświadczony zespół stanie się częścią społeczności światowej klasy deweloperów w SIE” - skomentował Hulst w informacji prasowej. „Wykazują się pasją ulepszania gier i dostarczania graczom możliwie najlepszych doświadczeń. Nixxes będzie mocnym dodatkiem w PlayStation Studios, pomagając naszym zespołom w osiągnięciu najważniejszego celu: tworzenia unikalnych treści, które są najwyższej jakości”.

Sony zapowiedziało już, że chce przenieść jeszcze „całą listę” tytułów z PlayStation na PC, więc przejęcie Nixxes ma zapewne na celu wzmocnienie działu japońskiego giganta zajmującego się konwersjami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze