Problemy z preorderami Steam Deck - sprzęt już na eBayu

Mało zaskakująca sytuacja.

Rozpoczęte wczoraj zamówienia przedpremierowe komputerów Steam Deck nie poszły zgodnie z planem Valve. Zabezpieczenia przeciwko scalperom utrudniły życie kupującym, a ogłoszenia ze sprzętem można już znaleźć w serwisie aukcyjnym eBay.

Oferty są różne. Nie brakuje urządzeń (wysyłka oczywiście dopiero po premierze), ale można też kupić same zamówienia - od osób, którym udało się przebić przez przygotowany system zakupu i weryfikacji.

1
Steam Deck w rękach graczy

Zaraz po rozpoczęciu preorderów gracze tłumnie ruszyli do kupowania, co wywołało spore problemy. Niektórzy w ogóle nie mogli się zalogować na przeciążone serwery, inni kończyli z błędem informującym, że ich konta są „zbyt nowe”, nawet jeśli zostały założone kilkanaście lat temu.

W celu walki z automatycznymi botami wykupującymi sprzęt - co pozostaje sporym problemem w przypadku konsol PlayStation 5 czy Xbox Series X/S - Valve wymaga wpłaty skromnej zaliczki, na poziomie 5 dolarów.

Na premierę trzeba czekać, a daty są różne. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w grudniu, lecz dzisiaj takie oferty można już znaleźć chyba tylko w serwisie eBay. Obecnie rezerwacje na modele 64 i 256 GB pokazują pierwszy kwartał 2022 roku jako datę dostawy, a 512 GB - drugi kwartał.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami