Glitchpunk - gra w stylu GTA 2 z nowym trailerem i datą premiery

Ukaże się za miesiąc.

Deweloperzy z niezależnego studia Dark Lord poinformowali, że Glitchpunk ukaże się 11 sierpnia na PC. Gra trafi na początku do działu Early Access na Steamie, a finalna wersja ma zadebiutować maksymalnie za osiem miesięcy.

Dynamiczna gra akcji pozwala wcielić się w androida - łowcę nagród w futurystycznej metropolii. Twórcy nie ukrywają, że mocno inspirowali się GTA 2. Podobieństwa można dostrzec w wielu aspektach rozgrywki.

„To ty zdecydujesz, jak przeprowadzisz swój plan. Będziesz przyjmować zlecenia, zarabiać pieniądze i ulepszać siebie w czterech wyjątkowych lokacjach, rojących się od odurzonych technologią oraz narkotykami gangów i rządzonych przez wszechobecne megakorporacje” - czytamy w opisie.

Wśród pojazdów możliwych do zdobycia znajdą się nie tylko różne auta, ale też ciężarówki, autobusy, motocykle czy nawet czołgi i pociągi. Gdy narazimy się policji, będziemy mogli przebrnąć aż przez dziesięć poziomów „złej sławy”.

W mieście znajduje się w sumie dwanaście gangów. Twórcy zaznaczają, że „każdy ma odrębną historię i kulturę oraz misje”. Fabuła ma oferować kilka zakończeń. Projektanci są też dumni z systemu radia, który opracowali - usłyszymy wiele autentycznie brzmiących audycji, reklam i wiadomości stworzonych specjalnie z myślą o fikcyjnym świecie.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami