Arcadegeddon to strzelanka inspirowana Muppetami i Gorillaz

Kooperacyjna akcja.

  • Arcadegeddon to kolorowa strzelanka do kooperacji
  • Walczymy ze sztuczną inteligencją i innymi graczami
  • Wczesna wersja jest już dostępna na PC i PS5

Podczas wczorajszego pokazu State of Play ujawniono kooperacyjną strzelankę sieciową Arcadegeddon. Tytuł jest już dostępny na PC (w Epic Games Store) oraz PlayStation 5, w wersji Early Access.

W kolorowej produkcji rywalizujemy z hordami przeciwników oraz innymi graczami, samotnie lub w drużynie. Zadaniem jest uratowanie ulubionego salonu gier przed upadkiem, a w tym celu przemierzamy przeróżne biomy i strefy klimatyczne.

„Inspirując się Muppetami, Gorillaz i punk rockiem z lat 90., chcieliśmy przygotować unikatowe uniwersum, które będzie jednocześnie nostalgiczną ucieczką od prawdziwego świata” - wyjaśnia Jared Gerritzen z odpowiedzialnego za prace studia IllFonic.

Firma w przeszłości zajmowała się nieco odmienną tematyką, tworząc Friday the 13th: The Game czy też Predator: Hunting Grounds.

Wersja Early Access oferuje trzy biomy: Nerve Center, Mystic Isles i Aftermath. Ukończona produkcja powinna wzbogacić się o dwa kolejne - informuje Gerritzen. Do tego siedem różnych klas broni o różnych właściwościach, ukryte skarby, bossowie do pokonania oraz mini-gry.

Podczas eksplorowania świata natkniemy się na gangi, oferujące wyzwania w zamian za reputację - oraz umiejętności specjalne. Nie może oczywiście zabraknąć także skórek do odblokowania. Pełna wersja w przyszłym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami