New World od Amazonu krytykowane jeszcze przed premierą

MMO z kontrowersjami.

  • New World jest krytykowane za podejście do transakcji cyfrowych
  • Twórcy zapewniają, że to tylko testy
  • Gra ukaże się dopiero 31 sierpnia

Gra New World od wewnętrznego studia firmy Amazon debiutuje na PC dopiero 31 sierpnia, lecz już teraz jest krytykowana przez graczy, którzy znaleźli informacje o planowanych transakcjach cyfrowych.

Szczegóły pochodzą z trwających obecnie, zamkniętych testów wersji alpha i zostały opublikowane w serwisie społecznościowym Reddit. Okazuje się, że poza standardowymi przedmiotami kosmetycznymi „dla graczy i ich domów”, w planach są też inne dodatki do kupienia - opisują gracze.

Nowy trailer produkcji

Mowa o specjalnych boosterach, które przyśpieszą tempo zdobywania doświadczenia i rozwijania umiejętności. Wieści o takich pomysłach wywołały już spore kontrowersje.

W odpowiedzi na gniew graczy, twórcy zapewnili na Twitterze, że „wszystkie przedmioty w sprzedaży w okresie premiery będą wyłącznie kosmetyczne”, a pozostałe elementy z testów alpha zostały wprowadzone tylko w celu „sprawdzenia ich wartości”.

1
New World (po lewej) kontra gracze

Szef studia Amazon Games - Rich Lawrence - dodał w oświadczeniu, że obecne plany zakładają, by „nigdy nie tworzyć wrażenia, że kupowanie przedmiotów jest konieczne, by cieszyć się grą”, a gracze będą mogli „korzystać z pełni wrażeń”.

Jak można się domyślać, stwierdzenia o tym, że mowa „o okresie premiery” oraz o „sprawdzaniu wartości” nie uspokoiły kontrowersji wśród użytkowników czekających na nową grę MMORPG.

Co więcej, w tym samym oświadczeniu czytamy, że „w przyszłości” zespół może „przetestować pomysły na to, jak oferować przedmioty poprawiające komfort rozgrywki, w ramach mechanik, takich jak bonusy do punktów doświadczenia i szybka podróż - zarówno do zdobycia w grze, jak i do kupienia w sklepie”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami