Ubisoft chce położyć większy nacisk na "wysokiej jakości gry Free to Play"

Aktualizacja: Firma zapewnia, że nie rezygnuje z gier AAA.

Aktualizacja: Ubisoft przesłał naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera oświadczenie, w którym firma zapewniła, że nie zamierza zrezygnować z dużych i płatnych gier.

„Naszym celem jest dostarczenie zróżnicowanego katalogu produkcji, które gracze pokochają na wszystkich platformach sprzętowych. Jesteśmy podekscytowani planami zwiększonej inwestycji w tytuły Free to Play, ale chcielibyśmy wyjaśnić, że to nie oznacza zmniejszenia oferty pozycji AAA” - napisano.

„Chcemy nadal zapewniać gry typu premium pokroju Far Cry 6, Rainbow Six Quarantine, Riders Republic i Skull & Bones, a to tylko kilka z nich, zaś jednocześnie rozbudowujemy nasze portfolio projektów Free to Play oraz wzmacniamy nasze marki, by dotrzeć do większej liczby użytkowników” - dodano.

Oryginalna wiadmość: Ubisoft podkreślił, że ma zamiar w większym stopniu skupić się na „wysokiej jakości” grach Free to Play, by urozmaicić swoją ofertę.

Szef działu finansów, Frederick Duguet, zaznaczył w rozmowie z inwestorami, że francuski wydawca odchodzi od strategii publikowania 3-4 tytułów wysokobudżetowych rocznie. Darmowe gry mają pomóc przyciągnąć nowych odbiorców do marek znanych z gier tradycyjnych.

- Budujemy wysokiej klasy produkcje Free to Play, których ambicje sięgają największych gier wysokobudżetowych na dłuższą metę - zaznaczył Duguet.

- To podejście jest świetną szansą, by w rozsądny sposób rozszerzyć grupę odbiorców naszych największych serii. Poświęciliśmy czas na analizę Hyper Scape, uczymy się też obecnie przy okazji startu Roller Champions, dużo nauczyła nas Brawlhalla, która cały czas rośnie. Wierzymy, że właśnie teraz nadszedł czas na wysokiej jakości gry Free to Play w ramach naszych największych marek, na wszystkich platformach.

Hyper Scape to strzelanka battle royale, które nie odniosła dużego sukcesu. Z kolei ma dopiero zadebiutować - to sportowo-zręcznościowa produkcja z jazdą na rolkach w sieciowej rywalizacji drużynowej. Brawlhalla natomiast jest swego rodzaju odpowiedzią na fenomen Super Smash Bros. To prosta, arcade'owa bijatyka.

Ubisoft zapowiedział niedawno The Division Heartland. Ma to być darmowa produkcja, lecz nie ujawniono żadnych szczegółów na temat rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami