Wbrew obietnicom, Doom Eternal dostał płatne skiny

Dwie paczki skórek.

  • Do Doom Eternal dokupić można dwie paczki skinów
  • Twórcy zapewniali przed premierą, że takich treści nie wprowdzą

Twórcy Doom Eternal opublikowali w weekend dwie paczki płatnych skinów na PC i konsole - wbrew przedpremierowym zapowiedziom, według których gra nie miała otrzymać żadnych transakcji cyfrowych.

Opisywane zestawy to „Pakiet drobiazgów kolekcji mistrza DOOM-orożec” za 21 złotych oraz „DOOM Eternal: Series One Cosmetic Pack” za 37,99 zł. Pierwszy zawiera skin jednorożca w różnych wariantach, a także dodatkowe podium, animacje, ikony i tabliczkę na imię.

1
Kto by nie chciał takich skinów

Drugie - droższe - DLC to podobna kolekcja dwunastu elementów kosmetycznych, już w nieco poważniejszym tonie: skiny „Żar” i „Piekielny Władca”, a do tego skórki na bronie, ikony i dwie tabliczki na imię.

Przedmioty nie są nowe. Te z pierwszego pakietu wcześniej dostępne były dla użytkowników serwisu Twitch, a z drugiego - do kupienia za punkty doświadczenia w ramach pierwszego „sezonu” gry.

Gracze krytykują posunięcie, ponieważ przed premierą dyrektor kreatywny Hugo Martin zapewniał na Facebooku, że „Eternal to gra za 60 dolarów, a nie tytuł mobilny czy free to play. Dajemy wam pełne doświadczenie, bez wbudowanego sklepu” - napisał.

„Odblokowywanie skinów za punkty doświadczenia to część tych wrażeń, jeśli ktoś chce. Jeśli nie, całość można całkowicie zignorować bez żadnego wpływu na rozgrywkę, a wszystko jest za darmo” - dodał.

Pierwsze DLC - Rip 'N Tear - ukazało się już kilka miesięcy po premierze Doom Eternal, lecz dodatek zawierał przedmioty dostępne wcześniej tylko w zamówieniach przedpremierowych, więc nie wywołał podobnych reakcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami