Fanowska teoria wyjaśnia podróż w czasie w Call of Duty Warzone

Czerwone drzwi.

  • Gracze sądzą, że odkryli tajemnicę podróży w czasie w CoD Warzone
  • Kluczowe są czerwone drzwi

Fani Call of Duty Warzone zaprezentowali teorię, wyjaśniającą dlaczego wybuch bomb atomowych przeniósł graczy do Werdańska w wersji z 1984 roku.

Kluczowe jest słowo „Flashback”, widoczne w rogu ekranu przed rozpoczęciem każdego meczu w Warzone. Do tego dochodzą niedawne doniesienia z ankiety, mówiące o pomyśle na teleportację za pomocą „czerwonych drzwi”.

„Czerwone Drzwi” (ang. Red Doors) to także nazwa kodowa Call of Duty: Black Ops Cold War w wersji alpha, o czym informowano w lipcu ubiegłego roku. Wtedy jeszcze tego nie wiedzieliśmy, lecz wrota miały odegrać ważną rolę w kampanii strzelanki.

Uwaga na spoilery poniżej.

Misja „Przełom” w tej produkcji także zawiera flashback. Gracz przenosi się do Wietnamu w 1968 roku, gdzie - prowadzony przez Adlera - stara się dotrzeć do bunkru właśnie przez czerwone wrota.

Teoria graczy łączy fakty i zakłada, że Werdańsk w wersji z 1984 roku to właśnie podobne cofnięcie się do przeszłości, gdzie ponownie przeżywamy wykonaną już misję. Nie bez znaczenia jest także fakt, że warstwa fabularna Warzone koncentruje się obecnie na poszukiwania Adlera.

Co więcej, osoby biorące udział w niedawnym wydarzeniu specjalnym z destrukcją Werdańska na samym końcu przerywnika (powyżej) zauważyli właśnie czerwone drzwi. Na ekranie pojawiały się liczby, a głos mówił: „Nie masz pojęcia, co cię czeka”. Czyżby więcej podróży w czasie?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami