Nintendo pozwało Bowsera

A dokładniej Gary'ego Bowsera.

  • Gary Bowser znalazł się na celowniku Nintendo
  • Kanadyjczyk ma zajmować się łamaniem zabezpieczeń konsol Switch
  • Konflikt nazwano „bitwą Bowserów”

Nintendo pozwało 51-letniego Kanadyjczyka o imieniu Gary Bowser. Japońska firma zarzuca mężczyźnie łamanie zabezpieczeń konsoli Switch, w ramach grupy Team Xecuter.

O sprawie informuje serwis Polygon. Bowser to słynna postać z serii Mario - główny przeciwnik hydraulika i porywacz księżniczki Peach. Dziennikarze nazwali już konflikt „bitwą Bowserów”, ponieważ zbieżność nazwisk jest podwójna: szefem amerykańskiego oddziału korporacji jest Doug Bowser.

2
Grupa Team Xecuter sprzedaje chipy do hakowania konsol

Już w październiku urzędnicy w USA złożyli akt oskarżenia przeciwko Bowserowi oraz innym osobom zidentyfikowanym jako członkowie Team Xecuter: to 48-letni Max Louarn z Francji oraz 35-letni Yuanning Chen z Chin.

Sprawa Nintendo kierowana jest tylko przeciwko temu pierwszemu mężczyźnie, ponieważ ten przebywa właśnie w Stanach Zjednoczonych. Miał nie tylko budować układy scalone do omijania zabezpieczeń Switcha, ale także je sprzedawać.

Team Xecuter działalność prowadzi od lat, budując i rozprowadzając specjalne chipy do hakowania konsol jeszcze w epoce pierwszego Xboksa. Członków - poza wymienioną trójką - jest podobno o wiele więcej.

Nintendo domaga się nie tylko zaprzestania dalszej „działalności” przez Bowsera, ale także odszkodowania: 2,5 tys. dolarów za każdy chip sprzedany poza granice USA (co w oczach prawników japońskiej korporacji jest przemytem), a także 150 tys. dol. za naruszenie prawa autorskiego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami