Platinum Games nieoczekiwanie wydało nową grę - na urządzenia mobilne

Oraz komputery Mac.

  • World of Demons inspirowane jest japońską mitologią
  • Gracze wcielają się w samuraja, któremu pomagają stworzenia yokai
  • Istoty dołączają do drużyny po wcześniejszym pokonaniu

Na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i komputerach Mac niespodziewanie ukazało się World of Demons - nowy projekt od Platinum Games, czyli studia znanego między innymi z serii Bayonetta. Tytuł dostępny jest tylko w ramach abonentowej usługi Apple Arcade.

world_of_demons_screen
World of Demons stawia na dynamiczną walkę

Produkcja to gra akcji, rozgrywająca się w świecie inspirowanym japońską mitologią. Wcielamy się w samuraja, który rusza do walki ze złym demonem Shuten Doji, a bohaterowi pomagają yokai - istoty znane z kultury mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

W trakcie przygody spotkamy kolejne stworzenia, a wszystkie wyróżniają się unikalnymi cechami i zdolnościami, które można łączyć w kombinacje. Nie zabrakło również możliwości rozwijania podopiecznych poprzez odblokowywanie kolejnych umiejętności. Aby jednak zdobyć następnych podwładnych, trzeba ich najpierw pokonać w starciu.

Sterowanie dostosowano do ekranów dotykowych, ale istnieje opcja skorzystania z pada. Ciosy wyprowadzamy za pomocą tylko jednego przycisku (na wyświetlaczu lub kontrolerze), a innym wykonujemy bloki lub uniki. Do tego funkcja użycia mocy yokai. Całość okraszono grafiką, inspirowaną tradycyjnymi japońskimi malowidłami.

Apple Arcade to usługa abonamentowa, która oferuje ponad 180 gier bez reklam i mikropłatności - poszczególne pozycje można uruchamiać na iPhone'ach, iPadach, przystawkach Apple TV i komputerach Mac. Miesięczna cena subskrypcji wynosi 25 zł.

Co ciekawe, World of Demons po raz pierwszy zapowiedziano w 2018 roku, ale dotychczas deweloperzy ujawniali stosunkowo niewiele informacji o projekcie. Ciszę przerwała dzisiejsza premiera.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami