Microsoft dostał zielone światło na przejęcie Bethesdy

Propozycja zatwierdzona.

Komisja Europejska oraz Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła opiewającą na sumę 7,5 mld dol. umowę o przejęcie firmy ZeniMax przez Microsoft. Oznacza to, że studia należące do grupy, w tym Bethesda, wkrótce dołączą do koncernu.

Aż do teraz, formalnie mieliśmy do czynienia wyłącznie z „propozycją” Microsoftu, na temat której opinię miały wydać wspomniane już organy. Oceniano między innymi, czy finalizacja umowy nie spowoduje powstania niezdrowej konkurencji na rynku gier.

Jak informowaliśmy w lutym, Microsoft stworzył już specjalną spółkę o nazwie Vault, której zadaniem jest właśnie scalenie koncernu z Redmond i ZeniMax. Nazwa - „krypta” - nawiązuje oczywiście do serii Fallout.

Przypomnijmy, że w ramach firmy ZeniMax, Microsoft oprócz Bethesdy przejmuje też między innymi id Software, Arkane Studios, MachineGames, Tango Gameworks czy ZeniMax Online. To studia odpowiedzialne kolejno za Doom, Prey i Dishonored, Wolfenstein, The Evil Within oraz The Elder Scrolls Online.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami