Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft kupił Bethesdę

Kolejni członkowie rodziny Xboksa.

  • Microsoft kupuje studia ZeniMax - w tym Bethesdę
  • Wszystkie gry zakupionych firm trafią do Xbox Game Pass

Microsoft przejął firmę ZeniMax Media - właściciela Bethesdy. Firma z Redmond poinformowała o zakupie nowych studiów oficjalnie, na blogu Xbox Wire.

„Bethesda postawiła pierwsze kroki wprowadzając The Elder Scrolls na oryginalnego Xboksa. Deweloperzy z tej firmy byli jednymi z pierwszych, którzy wsparli Xbox Game Pass” - czytamy w ogłoszeniu.

„Będziemy regularnie dodawać kultowe marki Bethesdy do biblioteki Game Pass na konsolach i PC. Ekscytująca jest też perspektywa przyszłych gier studia, także na Xboksa oraz PC, jak choćby Starfield, czyli oczekiwana przygoda sci-fi od Bethesda Game Studios”.

Warto dodać, że ZeniMax to także inne studia - między innymi id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog and Roundhouse Studios. Odpowiedzialne są za takie marki jak Prey, Wolfenstein, The Evil Within czy The Elder Scrolls Online.

Nie wiadomo jeszcze, które gry nie trafią na konsole Sony. Przypomnijmy, że właśnie nowa gra studia Arkane - Deathloop - ma być tytułem na czasową wyłączność PlayStation 5. Może się jednak okazać, że The Elder Scrolls 6 ukaże się już tylko na PC oraz konsolach Xbox.

Z drugiej strony, warto przypomnieć, że Minecraft Dungeons - także gra Xbox Studios - trafiło na wszystkie konsole, również na PS4 i Nintendo Switch.

Jason Schreier z serwisu Bloomberg informuje na Twitterze, że Microsoft zapłacił za ten transfer 7,5 miliarda dolarów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze