Final Fantasy 7 Remake na PS5 nie wykorzysta wszystkich funkcji konsoli

Pozostałe opcje pojawią się w sequelu.

  • Final Fantasy 7 Remake na PS5 zaoferuje skrócone czasy ładowania i użyje niektórych funkcji pada
  • Zabraknie obsługi systemu haptycznego kontrolera i dźwięku 3D

Final Fantasy 7 Remake otrzyma wkrótce wersję stworzoną specjalnie pod PS5. Wydanie o nazwie Intergrated zaoferuje ulepszoną grafikę, choć nie wykorzysta wszystkich funkcji konsoli.

Nowa edycja usprawni warstwę wizualną, skróci czasy ładowania i zrobi użytek z adaptacyjnych spustów kontrolera DualSense. W rozmowie z magazynem Famitsu reżyser projektu - Tetsuya Nomura - ujawnił jednak, że zabraknie obsługi systemu haptycznego pada i dźwięku 3D.

- Adaptacyjne triggery są częściowo wspierane. Na wykorzystanie wszystkich funkcji PlayStation 5 trzeba jednak poczekać do następnej gry, którą przygotowujemy od podstaw [z myślą o konsoli - dop. red.] - mówi deweloper, cytowany przez serwis VGC.

W ulepszonym wydaniu pojawi się nie tylko udoskonalona grafika, ale również niedostępny dotychczas tryb fotograficzny. Opcja będzie jednak nieco ograniczona - przykładowo gracze nie zmienią pozy bohaterów.

Wersja Intergrated zawiera także bonusowy epizod fabularny, opowiadający o losach Yuffie. Posiadacze edycji PS4 - nie licząc tej z marcowej oferty PS Plus - dostaną darmowy upgrade do nowego wydania, ale staną przed koniecznością dopłacenia za dodatek.

Final Fantasy 7 Remake na PS5 ukaże się 10 czerwca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami