Saudyjski książę zainwestował 3 mld dolarów w Activision, EA i Take-Two

Za pośrednictwem swojego funduszu.

  • Fundusz saudyjskiego księcia wykupił udziały w Activision, EA i Take-Two
  • Na zakup akcji przeznaczono łącznie 3,3 miliardy dolarów
  • Wcześniej monarcha przejął część akcji w japońskiej firmie SNK

Kierowany przez księcia Arabii Saudyjskiej - Mohammeda bin Salmana - fundusz inwestycyjny przeznaczył 3,3 miliarda dolarów na zakup udziałów w Activision Blizzard, EA i Take-Two.

Transakcji dokonano w czwartym kwartale ubiegłego roku, co ujawniły dokumenty, które złożono w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. O sprawie informuje Al Jazeera.

Saudyjski fundusz zainwestował 1,3 miliarda dolarów w Activision Blizzard, miliard dolarów w EA i 825 milionów dolarów w Take-Two. To zaś przekłada się na odpowiednio 3,5 procent, 2,6 procent i 3,5 procent udziałów wspomnianych firm, czyli stosunkowo niewiele.

call_of_duty_ksiaze
Saudyjski książę jest wielkim fanem Call of Duty

Książę Mohammed bin Salman uznawany jest za miłośnika wirtualnej rozrywki. Jakiś czas temu monarcha przyznał, że bardzo podobają mu się między innymi produkcje z serii Call of Duty.

Nowa inwestycja nie jest jednak pierwszym działaniem saudyjskiego następcy tronu związanym z rynkiem gier. W listopadzie ubiegłego roku wykupił bowiem jedną trzecią japońskiej firmy SNK, a w planach ma zwiększenie posiadania akcji spółki do 51 procent.

Wcześniej zaś książę podpisał z twórcami League of Legend umowę sponsorską na rzecz Mistrzostw Europy w słynnym tytule. Riot Games anulowało kontrakt, po tym, jak współpracę z monarchą skrytykowali fani.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami