Interstellar jako kosmiczny symulator - Earth Analog trafił na Steama

Podróż przez międzygwiezdną przestrzeń.

  • Earth Analog to nowy kosmiczny symulator
  • Gra jest inspirowana filmem „Interstellar”
  • Gracze zwiedzają kosmos w poszukiwaniu planety zdatnej do osiedlenia

Wczoraj na Steamie zadebiutowało Earth Analog - kosmiczny symulator, inspirowany filmami „Interstellar” i „2001: Odyseja kosmiczna”. Do 17 lutego tytuł dostępny jest w cenie 76,49 zł.

W grze wcielamy się w pilota myśliwca Eurisko IX, który wyrusza na poszukiwanie nowego świata dla ludzkości. Cyfrowy wszechświat składa się z planet i gwiazd zarówno stworzonych ręcznie, jak i generowanych proceduralnie.

earth_analog_premiera
W grze trafiamy na różne planety

Ciała niebieskie zaprojektowano z pomocą graficznej techniki o nazwie ray marching, przez którą jednak do zabawy trzeba posiadać mocną kartę graficzną - zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach. Na samych planetach można lądować w czasie rzeczywistym, a na każdej nie brakuje tajemnic do odkrycia.

System lotu bazuje na zasadach dynamiki Newtona, a do sterowania można używać kontrolerów typu HOTAS. W trakcie przygody trzeba dbać o myśliwiec, co sprowadza się do ulepszania systemów statku i naprawiania zepsutych części gromadzonymi surowcami. Do tego opcja kolekcjonowania cennych artefaktów i okiełznania maszyny międzywymiarowej.

„Earth Analog jest w większości grą relaksującą, z okazjonalnymi momentami napięcia” - twierdzą twórcy. Tytuł przedstawia historię „pełną dramatów i zwrotów akcji”.

Autorem projektu jest Roy van Ophuizen, który działa jako jednoosobowe studio Funcraft Games. Prace nad projektem trwały trzy lata.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami