Studio Vicarious Visions wchłonięte przez Blizzard. Nieoficjalnie: tworzy remake Diablo 2

Doniesienia Bloomberga.

  • Vicarious Vision jest od teraz częścią Blizzarda
  • Według nieoficjalnych informacji, studio pracuje nad odświeżonym Diablo 2

Activision ogłosiło, że studio Vicarious Visions - twórcy remasterów gier o przygodach Crasha i dwóch części Tony Hawk's Pro Skater - stało się częścią Blizzarda. Serwis Bloomberg twierdzi, że zespół pracuje nad remakiem Diablo 2.

Wspomniana ekipa, która obecnie składa się z ponad 200 deweloperów, jest jednym z oddziałów firmy znanej między innymi z World of Warcraft i cyklu StarCraft. Stosowne zmiany już wprowadzono.

Activision przyznało, że Vicarious Visions już „od jakiego czasu” współpracuje z Blizzardem. Szczegółów nie ujawniono, ale Jason Schreier z Bloomberga - jedna z najlepiej poinformowanych osób w branży - twierdzi, że studio przygotowuje remake Diablo 2.

Według źródeł dziennikarzy, prace nad produkcją, która najprawdopodobniej otrzyma podtytuł Resurrected, nadzoruje tak zwany zespół numer 4, czyli rozwijający obecnie Diablo 4.

Informatorzy Schreiera przekonują, że początkowo za odświeżoną wersję drugiej odsłony cyklu o Diable odpowiedzialny miał być zespół numer 1 - autorzy remastera Warcrafta 3, a także gier Heroes of the Storm i StarCraft 2. Szefostwo Blizzarda podobno nie było zadowolone z efektów i przekazało pieczę nad projektem innej ekipie, której pomaga właśnie Vicarious Visions.

To są oczywiście niepotwierdzone informacje, ale doniesienia o rzekomym remake'u Diablo 2 pojawiły się już kilka miesięcy temu, a można założyć, że wieści Bloomberga opierają się na wiarygodniejszych źródłach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami