Sony wyłączyło oficjalną stronę serii Killzone

Nie ma w planach kontynuacji?

  • Zamknięto stronę internetową Killzone
  • Mimo wyłączenia witryny, tryby sieciowe w dwóch najnowszych częściach serii wciąż będą działały

Sony wyłączyło oficjalną stronę internetową Killzone - wykreowanej przez studio Guerilla Games serii pierwszoosobowych strzelanek.

Przy próbie wejścia na serwis cyklu, pojawia się komunikat, który informuje o jego zamknięciu. Podkreślono, że wkrótce adres Killzone.com będzie kierował użytkowników na portal konsol PlayStation.

Zapewniono, że wyłączenie strony nie wpłynie na działanie trybów wieloosobowych w Killzone: Shadow Fall i przenośnym Killzone: Najemnik oraz na możliwość przeglądania statystyk graczy. W pierwszej z gier zniknęła jednak opcja tworzenia i zarządzania klanami.

„Dziękujemy wielu fanom i odwiedzającym Killzone.com za lata okazywanego entuzjazmu i wsparcia” - napisali deweloperzy ze studia Guerilla Games w oświadczeniu.

Seria zadebiutowała w 2004 roku, a więc jeszcze za czasów PS2. Akcja toczy się w dalekiej przyszłości, gdzie siły ludzi walczą z istotami zwanymi Helghastami. Ostatnia duża odsłona - wspomniane Shadow Fall - była tytułem startowym PlayStation 4. Później twórcy cyklu skupili się na Horizon Zero Dawn.

Oczywiście nie jest to jasne, ale wyłączenie strony internetowej Killzone może oznaczać, że w najbliższych latach Sony nie zamierza przygotować kolejnej części strzelanek.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami