Minecraft Earth zostanie wyłączony w czerwcu

Gra w stylu Pokemon Go.

Przedstawiciele studia Mojang poinformowali, że 30 czerwca zostanie wyłączony Minecraft Earth - wykorzystująca technikę rzeczywistości rozszerzonej gra mobilna w stylu Pokemon Go.

„[Produkcję - red.] zaprojektowano z myślą o swobodnym przemieszczaniu się i wspólnej zabawie, dwóch elementach, które są prawie niemożliwe w obecnej sytuacji na świecie” - tłumaczą deweloperzy, sugerując, że powodem decyzji jest pandemia koronawirusa i wynikające z niej ograniczenia.

Gra ukazała się w grudniu 2019 roku. Tytuł przenosi filozofię zabawy z podstawowego Minecrafta do realnego świata. Gracze zbierają zasoby, z których tworzą konstrukcje, a wirtualne budowle mogą umieszczać na dowolnej płaskiej powierzchni, korzystając ze wspomnianej rzeczywistości rozszerzonej.

Produkcja zostanie wyłączona w czerwcu, ale otrzymała dzisiaj ostatnią aktualizację. Autorzy między innymi usunęli mikropłatności, skrócili czas konstruowania przedmiotów i zaimplementowali przygotowaną, ale niewydaną jeszcze zawartość.

Poinformowano też, że osoby z zapasem płatnych rubinów otrzymają żetony służące do nabycia skórek, tekstur i minigier w Minecraft Marketplace. Ponadto każdy, kto kiedykolwiek dokonał zakupu w grze mobilnej, dostanie darmową kopię podstawowego Minecrafta.

To nie wszystko: gracze, którzy zalogują się w produkcji pomiędzy 5 stycznia a 30 czerwca, uzyskają dostęp do pakietu wirtualnych przedmiotów. Zaznaczono również, że 1 lipca z serwerów pozycji znikną dane użytkowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami