Allegro zakazuje sprzedaży kont z grami

W nowym regulaminie.

  • Allegro wprowadza zmienia regulamin, by zakazać handlu dostępem do kont z grami
  • Nowe zasady wejdą w życie w styczniu
  • Wytyczne nie obejmą profili w darmowych tytułach

Allegro poinformowało, że 4 stycznia 2021 roku do regulaminu serwisu wprowadzi zmiany, które zakażą użytkownikom sprzedaży dostępu do kont z grami.

Dzięki nowemu zapisowi, nie będzie już można oferować profili ze sklepów lub platform dystrybucji cyfrowej, w tym Steam, Epic Games Store, GOG, Uplay, Origin, PSN i Xbox Live. Punkt uwzględni też muzyczne serwisy streamingowe pokroju Spotify i Tidal.

Podkreślono jednocześnie, że zakaz nie obejmie darmowych produkcji. To oznacza, że użytkownicy mogą nadal sprzedawać własne konta w tytułach Free to Play wraz z całą ich zawartością.

allegro_zakaz
Często sprzedawane są konta z grami konsolowymi

„To początek procesu zakazującego udostępnianie kont z grami. Aby skutecznie przeciwdziałać takim zachowaniom ważna jest także współpraca Allegro z oficjalnymi dystrybutorami i wydawcami gier oraz z użytkownikami” - zaznacza serwis aukcyjny. Dodano, że wszelkie naruszenia zasad można zgłaszać za pomocą specjalnego formularza.

Zmiany w regulaminie to próba przeciwdziałania popularnemu zjawisku, w ramach którego handlarze oferują po atrakcyjnej cenie dostęp do kont z cyfrowymi wersjami gier. Jednego profilu używają czasem dziesiątki osób, a często właściciele zmieniają hasło i kupujący nie może ponownie pobrać tytułu. Pieniądze oczywiście nie trafiają do wydawcy.

Proceder jest jednak niezgodny z prawem. Na początku roku informowaliśmy o 24-latku, podejrzanym o „nielegalne rozpowszechnianie gier w wersji cyfrowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - mężczyźnie postawiono łącznie 9 tysięcy zarzutów.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami