Epic Games i Riot Games pod lupą amerykańskiego rządu

Z powodu związków z chińską firmą Tencent.

  • Rząd USA wysłał listy do Epic Games i innych firm związanych z chińskim Tencentem
  • Wcześniej Stany Zjednoczone zagroziły blokadą TikToka

Rząd Stanów Zjednoczonych przygląda się Riot Games, Epic Games i innym amerykańskim podmiotom, które są powiązane z Tencentem.

Chińska firma jest właścicielem studia odpowiedzialnego za League of Legends, a także posiada mniejszościowy pakiet akcji w zespole twórców Fortnite. Ponadto jest udziałowcem między innymi w Activision Blizzard, Roblox Corporation, Glu Mobile, Discord, Reddit i Snap.

Jak informuje Bloomberg, amerykański komitet do spraw inwestycji zagranicznych szefostwu wymienionych firm wysłał list, w którym domaga się informacji o protokołach bezpieczeństwa związanych z przechowywaniem danych personalnych o użytkownikach z USA.

Działania wymierzone w podmioty związane z Tencentem nastąpiły po krokach, jakie administracja Donalda Trumpa podjęła wobec właściciela chińskiej platformy TikTok - ByteDance. Stany Zjednoczone zapowiedziały blokadę serwisu.

Ogłaszając decyzję władze powoływały się na „bezpieczeństwo narodowe”, zarzucając twórcom usługi powiązania z rządem Chin. Dopuściły jednak dalsze funkcjonowanie aplikacji, jeżeli amerykański oddział zostanie sprzedany firmie z USA.

Na razie nie wiadomo, czy powiązania Epic Games i innych podmiotów z chińskim Tencentem wpłyną na dalsze funkcjonowanie spółek w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Phil Spencer gardzi wojną konsolową

Sukces nie wymaga porażki konkurencji.

PS5 otrzyma w przyszłości ważną funkcję - obsługę VRR

Zmienna częstotliwość odświeżania również na konsoli Sony.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami