Sony wyprodukuje o 4 mln mniej PS5 - raport

Aktualizacja: Firma zaprzecza informacjom.

Aktualizacja: Przedstawiciele Sony przekazali serwisowi GamesIndustry oświadczenie, w którym zaprzeczyli doniesieniom.

„Mimo że nie ujawniamy szczegółów dotyczących produkcji, zapewniamy, że informacje Bloomberga są fałszywe. Nie zmieniliśmy zakładanej liczby PlayStation 5, które chcemy przygotować, odkąd rozpoczęliśmy masową produkcję” - oznajmiono w komunikacie.

Oryginalna wiadomość: Według serwisu Bloomberg, Sony zmniejszyło prognozy dotyczące liczby wyprodukowanych sztuk PS5. Powodem są problemy z układami SoC, które stanowią „serce” urządzenia.

Źródła dziennikarzy twierdzą, że do końca bieżącego roku fiskalnego - a więc do marca 2021 roku - japoński koncern zamierza przygotować 11 milionów konsol. To o 4 miliony mniej niż zakładano do tej pory.

Informatorzy portalu przekonują, że plany zrewidowano ze względu na kłopoty z wydajnością w produkcji SoC, czyli układów zawierających procesor, kartę graficzną i pamięć RAM. Ta jest podobno o połowę niższa niż powinna, choć sytuacja ulega ponoć stopniowej poprawie.

Redakcja serwisu zwraca uwagę, że mniejsza liczba przygotowanych egzemplarzy PS5 może przełożyć się na problemy z dostępnością urządzenia w sklepach, zwłaszcza, jeśli konsola będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów.

ps5_nizsza_produkcja
PS5 powinno trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku

Data premiery i cena PlayStation 5 nie są na razie znane, ale informacje o terminie debiutu najprawdopodobniej poznamy w trakcie jutrzejszego pokazu Sony.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami