Nowy sklep Xboksa ma być "szybszy, bezpieczniejszy i prostszy"

Zaprezentowano odświeżoną wersję.

Microsoft gruntownie przeprojektował sklep Xboksa, stawiając rzekomo na szybkość działania, prostotę obsługi oraz bezpieczeństwo.

Nową odsłonę Microsoft Store dla konsol można zobaczyć na trwającym niespełna godzinę nagraniu:

Sklep poddano na tyle znaczącej przebudowie, że Microsoft mówi o "zupełnie nowym Microsoft Store na Xboksie". Użytkownicy powinni podobno w mgnieniu oka dostrzec uproszczoną nawigację oraz szybciej działające wyszukiwanie. W wyszukiwarce pojawią się nowe rodzaje filtrów, a dostęp do list życzeń ma być łatwiejszy.

Ponadto odświeżony sklep będzie się ładował znacznie szybciej niż jego poprzednia wersja. Microsoft obiecuje, że będzie to trwało mniej niż dwie sekundy (o połowę krócej niż obecnie), a w niektórych sytuacjach czas może być nawet krótszy od jednej sekundy.

Z kolei poziom bezpieczeństwa podniesiono, wymuszając na użytkownikach logowanie każdorazowo przed przeglądaniem zawartości. Ma to „dać rodzicom pewność, że ich dzieci obcują wyłącznie z zawartością odpowiednią dla nich”. Także kategorie wiekowe mają zostać w sklepie lepiej wyeksponowane.

store

5 sierpnia nowa wersja Microsoft Store zostanie udostępniona w ramach programu Insider. Z czasem do testów będą zapraszane kolejne osoby. Docelowo przebudowany sklep ma trafić do wszystkich użytkowników jesienią. Będzie dostępny zarówno na konsolach Xbox One, jak i Xbox Series X.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami