Epic Games nazywa PS5 "arcydziełem projektu systemu"

I rewolucją pod kilkoma względami.

Wiceszef działu inżynierii w Epic Games nazwał konsolę PlayStation 5 arcydziełem. Nick Penwarden użył tego słowa w wywiadzie dla oficjalnego magazynu PlayStation.

„PlayStation 5 to arcydzieło w kontekście projektu systemu” - powiedział Penwarden. „Nie tylko wprowadza ogromny skok w mocy obliczeniowej, ale jest też rewolucyjne, jeśli chodzi o magazynowanie danych i technikę stojącą za ich kompresją. Dzięki temu gracze będą mogli się cieszyć nowymi grami i doświadczeniami”.

ps2
Epic już nie raz ciepło wypowiadał się o PS5 - najczęściej w kontekście szybkości dysku SSD

Kim Libreri, dyrektor ds. technologii w Epic Games, również wypowiedział się dla Official PlayStation Magazine. Stwierdził, że „next-genowa grafika i moc obliczeniowa nie tylko uczynią gry bardziej wciągającymi, ale odblokują też całkowicie nowe koncepcje rozgrywki, które wykorzystają w pełni dynamiczne środowiska i oświetlenie, znacznie ulepszoną fizykę, mądrzejszą sztuczną inteligencję i bogatsze doświadczenia multiplayer”.

Epic Games pracowało na deweloperskiej wersji konsoli, tworząc zaprezentowane w ubiegłym miesiącu demo Unreal Engine 5. Projekt uruchomiono rzekomo bezpośrednio na nowej konsoli Sony.

Źródło: GamesRadar

Reklama

Skocz do komentarzy (30)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (30)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami