The Last of Us 2 - jak nie zabijać psów

Przekradanie się obok zwierząt.

Psy to jeden z wielu przeciwników w The Last of Us 2. Wielu graczy zastanawia się, czy trzeba zabijać psy w grze. Na szczęście odpowiedź brzmi „nie”. Poniżej szczegóły.

Aby nie musieć odbierać życia psom, najłatwiej będzie zacząć od eliminacji wszystkich ludzi w lokacji - w szczególności pana lub panią czworonoga.

Po utracie przypisanego do niego człowieka, pies będzie nieco skołowany i mniej czujny, co ułatwi przekradnięcie się obok. Spróbuj więc dotrzeć do kolejnego celu misji, nie alarmując zwierzęcia.

p1

Jeśli to się jednak nie uda - bo pies wyczuje np. twój zapach - pamiętaj, że możesz rzucić butelkę, by odwrócić jego uwagę. Szczegóły znajdziesz w naszym poradniku o psach, zapachu i gubieniu tropu.

Jeżeli zostaniesz wykryty i rozpocznie się walka, możesz wczytać ostatni punkt kontrolny i rozegrać fragment ponownie, albo spróbować stawić czoła przeciwnikom. W drugim przypadku pomóc może wejście na jakiś obiekt, z którego pies nie może cię dosięgnąć - np. samochód albo mebel.

Kiedy pies cię dopadnie, rozpocznie się sekwencja QTE, podczas której będziesz musiał szybko naciskać kwadrat, żeby strząsnąć zwierzę. Nie wyrządzasz mu tym jednak krzywdy.

Następnie: The Last of Us 2 - kabura na broń krótką, jak znaleźć

Spis treści: The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Last of Us 2 - psy: zapach, gubienie tropu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami