To była trudna decyzja - twórcy Total War Saga: Troy o współpracy z Epic Games Store

"Nie mówimy, że od razu się zgodziliśmy".

Total War Saga: Troy ukaże się w sierpniu, ale przez rok będzie dostępne tylko w Epic Games Store (przez pierwsze 24 godziny za darmo). Twórcy gry są świadomi, że nie wszyscy są zadowoleni z decyzji, więc postanowili wyjaśnić, dlaczego zdecydowali się na ten krok.

„Jako deweloperzy, mocno doceniamy obecnych fanów, ale chcemy zarazem dotrzeć do nowych odbiorców, by jak najwięcej osób mogło zapoznać się z serią. Z biznesowego punktu widzenia, oznacza to wydanie cyklu na nowych platformach” - napisano na blogu marki.

Zaznaczono, że umowa z autorami Fortnite jest jednorazowa i kolejne tytuły Creative Assembly zadebiutują jednocześnie w wielu sklepach. Przedstawiciele firmy podkreślają, że Total War Saga: Troy idealnie nadaje się do tego typu eksperymentu - zwłaszcza, że nie ruszyła jeszcze przedsprzedaż na Steamie, więc nikt nie powinien być poszkodowany.

„Epic przyszło do nas z ofertą i zapytało, czy Troy mogłoby być tytułem na wyłączność. Nie mówimy, że od razu się zgodziliśmy, czy że pieniądze były istotnym czynnikiem (nie były!). To była trudna decyzja i studio było podzielone, przeprowadziliśmy wiele dyskusji” - dodano.

total_war_egs
W Total War Saga: Troy skorzystamy z pomocy mitycznych bestii

Creative Assembly przyjęło propozycję - z dwóch przyczyn. Pierwszą jest fakt, że twórcy otrzymali szansę, by przedstawić Total War nowym odbiorcom. Po drugie: właściciele sklepu zapłacili za możliwość udostępnienia gry za darmo, co uznano za dobry prezent dla fanów w roku 20. urodzin serii.

Studio prosi jednocześnie, by ewentualna krytyka firmy za podjętą decyzję nie obejmowała personalnych ataków poszczególnych deweloperów w mediach społecznościowych. To nie oni odpowiadają bowiem za umowę z Epic Games.

Źródło: Total War

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami