Gran Turismo Sport ma dwukrotnie więcej zawartości niż w dniu premiery

Twórcy rozbudowali grę darmowymi aktualizacjami.

Z obliczeń serwisu GT Planet wynika, że Gran Turismo Sport ma obecnie dwukrotnie więcej zawartości niż w dniu premiery gry.

Dziennikarze zwracają uwagę, że produkcja zadebiutowała w 2017 roku z 39 trasami osadzonymi w 17 lokacjach. Od tamtej pory dodano zaś 43 kolejne tory (łącznie z różnymi wariacjami), co oznacza, że projekt wzbogacił się o ponad 100 procent nowych aren.

gran_turismo_sport_mazda
Najnowszym dodanym samochodem jest Mazda RX-Vision Concept GT3

Podobnie wygląda kwestia samochodów. Na premierę gra oferowała w sumie 168 aut, natomiast obecnie dostępnych jest ich 336 - deweloperzy ze studia Polyphony Digital zwiększyli więc liczbę pojazdów dwukrotnie.

Nadmienić należy, że dodatkowe elementy są darmowe. Ostatnią trasę - Laguna Seca - wprowadzono w grudniu ubiegłego roku, zaś najnowszy wóz, czyli Mazda RX-Vision Concept GT3, pojawił się w minionym tygodniu.

gran_turismo_sport_auta_wykres
Częstotliwość dodawania nowych aut (wykres od GT Planet)

Dziennikarze GT Planet zwracają jednak uwagę, że częstotliwość publikowania bezpłatnych aktualizacji rozbudowujących grę zmalała: średnio co 35 dni do produkcji trafia 6 samochodów i 1,6 torów. Jest to jednak zgodne z wypowiedziami twórców, którzy uprzedzali, że Gran Turismo Sport powinno otrzymywać „skromniejsze” zestawy treści.

Źródło: GT Planet

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami