[PLOTKA] Powstaje remaster Diablo 2, premiera w 2020 roku

Od twórców odświeżonego Crasha.

Trwają prace nad Diablo 2 Resurrected, czyli remasterem drugiej odsłony znanego cyklu - wynika z nieoficjalnych informacji przedstawionych przez francuski portal ActuGaming.

Dziennikarze serwisu powołują się na pragnące zachować anonimowość źródła. Gra ukaże się podobno w czwartym kwartale 2020 roku, a za projekt nie odpowiada bezpośrednio Blizzard, a Vicarious Visions - twórcy odświeżonego wydania przygód Crasha.

diablo_2_pop
Figurka Tyraela z Diablo 2

Według informacji portalu, autorzy zamierzają wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych przy Warcraft 3: Reforged, które przez źle obraną taktykę komunikacji z fanami postrzegane było jako remake, a nie remaster.

Do doniesień należy podchodzić z dystansem. Warto jednak zwrócić uwagę, że niedawno w ofercie sklepu GameStop pojawiła się nowa figurka z serii Funko Pop, przedstawiająca Tyraela z Diablo 2. Użytkownicy forum Resetera są przekonani, że to nie przypadek.

blizzard_summer
Blizzard jest wśród firm zaangażowanych w Summer Game Festival

Ponadto Blizzard jest wśród firm, których projekty ma ujawnić Geoff Keighley w ramach Summer Game Festival - trwającego cztery miesiące wydarzenia, które obejmie szereg prezentacji, a także zapowiedzi gier. Wspomniana produkcja może więc zostać przedstawiona latem, zwłaszcza, że w tym roku oryginał obchodzi 20. urodziny.

Źródło: Actugaming, Resetera

Poprzednio: Twórcy CoD Warzone reagują na krytykę rewolweru - broń znacznie osłabiono

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami