Doom Eternal - Urdak: Khan Maykr, boss

Walczymy z głównym przeciwnikiem w 12 misji kampanii.

Po uruchomieniu pierścieni niebiańskich w poprzedniej części misji Urdak dotrzesz do windy, która zabierze bohatera w pobliże portalu, który w ten sposób aktywował. Problem w tym, że zanim z niego skorzysta, będzie musiał pokonać bossa, czyli Khan Maykr. Poniżej prezentujemy taktykę walki z tym przeciwnikiem.

a197

W pierwszej kolejności skup się na unikaniu wrogich ataków. Khan Maykr będzie ostrzeliwać bohaterami fioletowymi pociskami oraz żółtymi ostrzami (1). Przed jednymi i drugimi wykonuj uniki.

a198

Dodatkowo uważaj, gdzie stąpasz, ponieważ przeciwniczka będzie podpalać fragmenty areny (2), które zabierają sporo życia. Im więcej zdrowia jej zabierzesz, tym będzie ich więcej, więc wykaż się ostrożnością. Dobrze jest korzystać z wyskoczni, aby jak najdłużej pozostawać w powietrzu.

a199

Jeśli chodzi o atakowanie bossa, to najlepiej sprawdzi się tu wyrzutnia rakiet z opcją namierzania. Dwie, trzy takie salwy pozbawią rywala pancerza (3). Kiedy do tego dojdzie skrzydła przeciwnika zaczną świecić na zielono i chwilowo stanie się unieruchomiony. Należy wtedy wyjąć superstrzelbę, wystrzelić hak rzeźnicki (4) w kierunku rywala, a po zbliżeniu się zaatakować krwawym ciosem żółty punkt (5).

Po uczynieniu tego bohater spadnie na ziemię, pozbywając rywala części zdrowia (6). Powtarzaj tę taktykę, aż rozprawisz się z bossem. Oprócz wyrzutni rakiet w osłabianiu pancerza dobrze sprawdzi się też balista oraz ciężkie działo z modyfikacją wystrzeliwującą rakiety.

a200

Jeśli chodzi o uzupełnianie zdrowia i amunicji, to kluczową sprawą jest rozprawianie się z trutniami, najlepiej poprzez strzały w głowę. Dzięki temu rywale będą wyrzucać z siebie spore ilości przydatnych zapasów (7).

Po zabraniu Khan Maykr ostatniego paska zdrowia, przeciwnik padnie i rozpocznie się scenka końcowa. W jej trakcie bohater przejdzie przez portal i automatycznie przejdzie do ostatniej misji w kampanii.

Następnie: Doom Eternal - Ostatni grzech: przejście przez miasto, dotarcie do Ikony Grzechu

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Urdak: portal na Ziemię, niebiańskie pierścienie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami