Doom Eternal - Taras Nabad: zagadka z kulą, Tygiel, potężny miecz

Druga część 9 misji - zdobywamy niezwykle silną broń do walki wręcz.

Po przejściu przez basen z kwasem w pierwszej części zadania Taras Nabad otworzysz przejście do korytarza, który prowadzi do areny. Przygotuj się, ponieważ odbędzie się tu kolejne starcie z dużą liczbą przeciwników.

a160

Początek walki będzie stosunkowo prosty, ale po zabiciu dużego rywala z ostrzami na arenie pojawi się arcypodlec (1). Kiedy tylko to nastąpi zlokalizuj go i postaraj się zaatakować krwawym ciosem. W ten sposób mocno go osłabisz i będziesz mógł dobić np. z BFG lub innej broni. Po jego wyeliminowaniu rozpraw się z pozostałymi demonami i przejdź przez odkryte przejście.

Światła, zagadka z kulą

Po wejściu na górę po schodach ruszaj przed siebie, aż dotrzesz do miejsca, gdzie wskocz na ścianę. Wdrap się na nią, przeskocz na drugą i kieruj się w górę, aż wyjdziesz na zewnątrz.

a161

Rusz przed siebie i zacznij wchodzić po posągu demona. W miejscu z żywą tkanką natkniesz się na miecz (2) - spróbuj go wyciągnąć, a bohater zdobędzie jego fragment (pierwsza część tygla). Wyrusz dalej i rozpraw się z przeciwnikami na placu, w tym z najeźdźcą.

a162

Po oczyszczeniu areny przejdź przez odblokowane przejście, podejdź do przepaści i skocz na ścianę (3). Wdrap się na górę, załatw wrogów, po czym przeskocz w stronę ściany (4), którą rozbij odskokiem podczas lotu. Wejdź do windy, wjedź na wyższe piętro, załatw wrogów, po czym przeskocz do kolejnego budynku.

a163

Oczyść przejście i przejdź przez wielkie drzwi. Aby przejść dalej będziesz musiał rozwiązać zagadkę ze światłami. Uderz w pierwszy przycisk (5), następnie strzel w zielony symbol (6), co podniesie bramę. Przejdź przez pomieszczenie i szybko dostań się do drugiego przycisku (7). Uderz w niego - jeśli będziesz wystarczająco szybki, to posągi strażników ustawią się tak, że struga światła otworzy przejście (8).

a164

Rusz przed siebie i podnieś czerwoną monetę, która okaże się częścią Tygla. Następnie skorzystaj z windy z prawej. Po wjechaniu na górę będziesz musiał wykazać się zręcznością. Zacznij od wciśnięcia przycisku (9) za pomnikiem.

Uruchomisz niebieskie wyskocznie z boku lokacji. Wskocz na jedną, po czym wybij się i zniszcz łańcuch (10) przy kuli, która spadnie na dół, robiąc dziurę w ziemi.

Zdobycie Tygla

Po zrzuceniu kuli przejdź przez dziurę, którą zrobi i ruszaj przed siebie, podnosząc po drodze kombinezon. Kontynuuj do kolejnego okrągłego pomieszczenia, gdzie wskocz do następnej dziury.

a165

Wpadniesz do dziury z kwasem. Zanurkuj i zniszcz pieczęć (11), dzięki czemu uwolnisz pływający sześcian. Wdrap się na niego i strzel w zielony punkt, co odblokuje kraty nad nim. Rusz wzdłuż korytarza, po czym wejdź do pomieszczenia z kwasem. Weź kombinezon z platformy naprzeciwko i strzel w zielony punkt po drugiej stronie pomieszczenia.

a166

Wskocz do kwasu, zanurkuj i uderz we fragment podłogi (12), dzięki czemu wysuszysz pomieszczenie. Wskocz na sześcian, strzel w zielony punkt i przejdź dalej, przeskakując najpierw na ścianę, a potem na podwyższenie z lewej.

a167

Rozpraw się z przeciwnikami i ruszaj przed siebie, aż dotrzesz do miejsca z ostatnim fragmentem tygla (13).

a168

Po jego zdobyciu stoczysz ostatnią walkę w trakcie misji. Jej celem będzie przetestowanie nowej broni. Jest to niezwykle potężny miecz, który jednym ciosem jest w stanie rozpłatać nawet potężne demony (14).

a169

Liczba posiadanych ataków (15) jest wyświetlana na bieżąco - maksymalnie możesz dysponować trzema uderzeniami. Aby zregenerować moc tygla należy podnosić źródła energii (16). Po zakończeniu walki przejdź przez portal, co zakończy zadanie.

Następnie: Doom Eternal - Nekravol: fabryka dusz, zagadka z klatką, Kalibas

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Taras Nabad: arcypodlec, zagadki ze światłami i kwasem

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami