Doom Eternal - walka, wskazówki, taktyka, jak walczyć

Skuteczne sposoby toczenia starć i pojedynków.

Rozgrywka w Doom Eternal opiera się przede wszystkim na prowadzeniu walk z hordami przeciwników. Główny bohater posiada ogromne możliwości ich eliminowania - od rozbudowanego arsenału, poprzez zdolności specjalne, kończąc na ulepszeniach broni oraz umiejętności.

W tym miejscu znajdziesz informacje ogólne związane ze starciami. Warto się ich trzymać, aby wychodzić z potyczek w jednym kawałku.

068

Pozostawaj w ciągłym ruchu - to chyba najważniejsza wskazówka. Podczas starć nie ma po prostu miejsca na długie przebywanie za osłonami. Przeciwników jest zazwyczaj bardzo dużo, a do tego są szybcy i ruchliwi, dlatego staraj się cały czas biegać (strzałka na obrazku powyżej) oraz wykonywać uniki czy odskoki.

069

Wykorzystuj elementy otoczenia - na arenach jest cała masa elementów, które mogą być przydatne w starciu. Poniżej przedstawiamy te najczęściej występujące oraz sposoby ich wykorzystania:

  • Ściany i filary - służą jako idealne miejsce do unikania wrogich pocisków. Pamiętaj tylko, żeby ukrywać się za nimi chwilowo, bo inaczej zostaniesz okrążony przez rywali.
  • Wyskocznie - niebieskie wiązki energii wypływające z ziemi wyrzucają bohatera w górę, kiedy na nich stanie. Możesz w ten sposób szybko dostać się do wyżej położonego miejsca, odskoczyć od wrogów oraz zaatakować ich z góry w trakcie spadania.
  • Wybuchowe elementy - na przykład beczki lub bomby. Takie obiekty są na ogół zaznaczone na czerwono. Strzelaj w nie, kiedy w pobliżu są rywale, a szybko ich osłabisz lub zniszczysz.
  • Portale - pozwalają szybko przechodzić między dwoma punktami, dzięki czemu możesz unikać demonów i atakować z zaskoczenia.
  • Pułapki - w pewnych miejscach znajdują się np. mechanizmy aktywowane strzałem (strzałka na obrazku powyżej). Uczynienie tego może uruchamiać różne pułapki, na przykład wysunięcie zabójczych ostrzy.
070

Odnawiaj zapasy w trakcie walki - chociaż przed większymi starciami możesz odnowić zdrowie oraz zdobyć maksymalny poziom pancerza i amunicji, to podczas bitwy prawdopodobnie i tak szybko zaczniesz tracić te zapasy. Dlatego ważne jest, aby odnawiać je na bieżąco podczas starć. Część zapasów znajduje się na arenach w postaci apteczek, fragmentów pancerza czy amunicji. Są jednak również inne drogi na ich uzupełnienie:

  • Zdrowie - wykonywanie zabójstw chwały (strzałka na obrazku powyżej), które uzupełniają również krwawy cios.
  • Pancerz - podpalanie przeciwników z wykorzystaniem płomiennego wybuchu.
  • Amunicja - rozprawianie się z wrogami z wykorzystaniem piły mechanicznej. Paliwo do niej można znaleźć na mapach, a jego część odnawia się z czasem samoczynnie.
071

Poznaj swoich wrogów - każdy z przeciwników, których spotkasz w trakcie gry, charakteryzuje się innym sposobem walki. Jedni z nich polegają na szybkości i zwinności, inni są powolni, ale dobrze uzbrojeni. Każdy z rywali posiada mocne i słabe strony. Możesz je poznać korzystając z naszego poradnika lub zaglądając do kodeksu (strzałka na obrazku powyżej), gdzie znajdują się wskazówki związane z walką.

072

Odpowiednio dobierać broń - kolejne narzędzia zagłady odblokowujemy stopniowo, dzięki czemu mamy sporo czasu na ich przetestowanie. Warto to uczynić i poznać mocne i słabe strony poszczególnych broni, żeby skutecznie korzystać z nich na polu walki. Można to uczynić np. w kodeksie (strzałka na obrazku powyżej). Przykładowo karabin plazmowy z celownikiem nadaje się świetnie do zwalczania broni u oddalonych rywali, natomiast strzelba sprawdzi się bardzo dobrze w starciach na bliskim dystansie. Oczywiście należy mieć też na uwadze modyfikacje i ulepszenia poszczególnych broni.

Następnie: Doom Eternal - kody oszustw, jak działają, jak aktywować, dyskietki

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - punkty pretorskie, strój pretora, zbroja, ulepszenia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami