Najlepsze klawiatury dla graczy w 2020 roku - mechaniczne i membranowe

Wszystkie przedziały cenowe i rodzaje.

Przed wami najlepsze klawiatury w 2019 roku. Klawiatura to obok myszki podstawowe urządzenie peryferyjne każdego gracza, który preferuje rozrywkę przy komputerze. Dobry model charakteryzuje się nie tylko zmyślnym podświetleniem, ale przede wszystkim solidnymi przełącznikami i szeregiem klawiszy multimedialnych. Jaką klawiaturę wybrać, by być zadowolonym i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Klawiatury gamingowe można z grubsza podzielić na dwie kategorie - tańsze membranowe oraz droższe mechaniczne. Te drugie, ze względu na solidne wykonanie i lepsze wrażenia płynące z użytkowania, są wybierane coraz częściej. Do podstawowych zastosowań sprawdzą się jednak także tańsze „membranówki”.

W przypadku klawiatur mechanicznych warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych przełączników. Zazwyczaj są to komponenty wyprodukowane przez firmę Cherry MX, choć podział na podobne kolory znajdziemy także u innych producentów. Występują one w czterech podstawowych wersjach (czerwonej, niebieskiej, brązowej oraz czarnej), różniących się nieco sposobem działania.

belka
  • Cherry MX Red - czerwone przełączniki charakteryzują się liniowym działaniem i stosunkowo niewielką siłą nacisku wymaganą do aktywacji (45 gramów). Próg aktywacji jest w nich położony dość płytko. Wystarczy wcisnąć klawisz na około 2 milimetry, by zarejestrować akcję. Świetnie nadają się do grania, nieco gorzej do pisania.
  • Cherry MX Black - działają podobnie jak czerwone, jednak wymagają większej siły nacisku do aktywacji (60 gramów), przez co eliminują przypadkowe naciśnięcia. Nadają się głównie do grania, choć początkowo mogą męczyć palce mocniejszą aktywacją.
  • Cherry MX Blue - niebieskie przełączniki działają nieliniowo. Moment aktywacji przycisku jest wyraźnie wyczuwalny. Towarzyszy mu charakterystyczny dźwięk. Świetnie nadają się do pisania, nieco mniej do dłuższego grania. To najgłośniejszy rodzaj przełączników mechanicznych.
  • Cherry MX Brown - brązowe przełączniki działają podobnie jak niebieskie - nieliniowo. Charakteryzują się jednak mniejszą siłą nacisku i nie wydają aż tak głośnego „kliku” podczas aktywacji, przez co uchodzą za bardziej uniwersalne. Nadają się zarówno do grania, jak i codziennego użytkowania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jeżeli interesują nas kwestie estetyczne, przed dokonaniem zakupu powinniśmy sprawdzić funkcje podświetlenia klawiszy. Znacznie ważniejsze są jednak zagadnienia związane z ergonomią i obecnością np. podpórki pod nadgarstki. Warto też sprawdzić, czy klawiatura została wyposażona w dodatkowe przyciski multimedialne, które mogą również posłużyć do tworzenia makr. Dla niektórych ważny będzie teakże sposób komunikacji z komputerem - przewodowy lub bezprzewodowy.

Najlepsze klawiatury dla graczy do 100 zł

A4Tech Bloody B120N

Zestawienie rozpoczynamy od następcy podstawowego modelu A4Tech. Bloody B120N kupimy za niespełna 100 złotych. To rozsądna klawiatura membranowa, oferująca podstawowe funkcje i kilka elementów stworzonych z myślą o gamingu. Mowa m.in. o silikonowych przyciskach WSAD i podpórkach zapobiegających ślizganiu się, wykonanych z tego samego materiału. Na pochwałę zasługuje również obsługa technologii Anti-ghosting.

A4TechBloodyB120N

Do tego dochodzi regulacja natężenia podświetlenia klawiszy (sposobu podświetlenia nie można zmienić) i dedykowane przyciski multimedialne. Bloody B120N to także schludne wykonanie i ciekawy design, choć posiadacze większych biurek mogą narzekać na brak pełnoprawnej podpórki pod nadgarstki.

Tracer GameZone HellWay X

W podobnej cenie dostaniemy też GameZone HellWay X od Tracera. To niezła „membranówka”, charakteryzująca się nieco bardziej agresywnym designem, który nie każdemu musi przypaść do gustu. Sprzęt nadrabia jednak liczbą dodatkowych klawiszy. Oprócz ośmiu multimedialnych, służących do obsługi programów, jest też pięć z funkcją makr.

002

Producent zadbał też o wielokolorowe podświetlenie z różnymi trybami (efekty wygaszania, intensywna praca itp.). Na uwagę zasługuje technologia anti-ghosting, zapewniająca wyższy komfort użytkowania, szczególnie w intensywnych grach, gdzie naciskanie wielu klawiszy jednocześnie jest na porządku dziennym.

Genesis Rhod 400 RGB

W cenie do 100 złotych warto też zainteresować się urządzeniem Genesis Rhod 400 RGB. To propozycja dla minimalistów lub osób posiadających niewielkie biurko. Sprzęt oferuje wyłącznie najbardziej potrzebne funkcje dla graczy - anti-ghosting dla 19 klawiszów, możliwość wyłączenia przycisku Windows czy wielokolorowe, modyfikowalne podświetlenie.

003

Jest też możliwość szybkiej zamiany klawiszy WSAD ze strzałkami kierunkowymi. Multimedia kontroluje się natomiast przyciskami F1-F12. Pomimo otwartej obudowy, klawiatura jest wodoodporna. Niestraszne jej zatem przypadkowe zalania. Niektórzy narzekają jednak na cienki kabel bez oplotu, który narażony jest na uszkodzenia.

Najlepsze klawiatury dla graczy do 200 zł

iBOX Aurora K-4

W cenie do 200 złotych można już znaleźć pierwsze proste klawiatury mechaniczne. Pomimo w miarę niskiej ceny (około 190 złotych), iBOX Aurora K-4 oferuje sporo funkcji. To między innymi podkładka pod nadgarstki odczepiana za pomocą magnesów, a także przycisk, którym wyregulujemy głośność.

004

W Aurorze K-4 zastosowano mechaniczne przełączniki KRGD Red, które co prawda naśladują Cherry MX Red, ale wymagają nieco większej siły nacisku (około 60 gramów). Producent zadbał też o dedykowane oprogramowanie, w którym możemy dowolnie zmieniać kolory wszystkich przycisków i programować makra. Klawiatura oferuje pełny anti-ghosting.

SPC Gear GK530 Tournament

Górną granicę 200 złotych zamyka produkt o dość długiej nazwie - SPC Gear GK530 Tournament. To klawiatura mechaniczna w wersji turniejowej, czyli pozbawiona panelu numerycznego. Dzięki temu jest łatwiejsza w przenoszeniu i zajmuje mniej miejsca na biurku. W sam raz dla osób, które gaming chcą zacząć traktować nieco poważniej.

005

Sprzęt został wyposażony w brązowe przełączniki firmy Kailh, które stanowią kompromis pomiędzy graniem i pisaniem. Klawisze podczas wciskania nie wydają głośnego „kliku”, przez co są nieco bardziej dyskretne. Dostępna jest także wersja z czerwonymi i niebieskimi przełącznikami. SPC Gear GK530 Tournament oferuje ponadto modyfikowalne podświetlenie RGB, programowalne makra i pełny anti-ghosting.

Modecom Volcano Hammer 2 RGB

Niezłym stosunkiem ceny do jakości odznacza się także Modecom Volcano Hammer 2 RGB. Za około 180 złotych otrzymujemy bowiem klawiaturę z mechanicznymi przełącznikami Outemu Box, dostępnymi w wersji niebieskiej i brązowej.

ModecomVolcanoHam

Do najważniejszych zalet, oprócz przełączników, można zaliczyć solidną metalową podstawę, obsługę pełnego anti-ghostingu i możliwość regulowania podświetlenia RGB. Jest też przydatna funkcja blokady klawisza Windows. Antypoślizgowe stopki zapewniają stabilną rozgrywkę niezależnie od poziomu emocji.

Najlepsze klawiatury dla graczy do 300 zł

SPC Gear GK550 Omnis

SPC Gear GK550 Omnis w porównaniu do mniejszego modelu turniejowego dokłada nie tylko panel numeryczny, ale również wygodną, magnetyczną podpórkę pod nadgarstki, którą można w każdej chwili w szybki sposób odczepić.

007

Także tu zastosowano przełączniki marki Kailh, dostępne w trzech wersjach: czerwonej, niebieskiej i brązowej. Solidna konstrukcja składa się między innymi z aluminiowego topu, gumowych nóżek i punktowego podświetlenia RGB. Gracze mają oczywiście możliwość tworzenia własnych makr w dedykowanym oprogramowaniu. Klawiatura oferuje pełny anti-ghosting. Chcąc nieco zaoszczędzić, można wybrać model GK540 bez podpórki.

A4Tech Bloody B975

Ciekawa i stosunkowo tania klawiatura mechaniczna (można ją kupić już za 220 złotych) od A4Tech to propozycja dla osób lubiących agresywny, gamingowy design. Bloody B975 wyposażona została w wygodną podkładkę pod nadgarstki. Uwagę przykuwają także brązowe przełączniki mechaniczne LK Libra. Są one aktywowane na podczerwień, co zapewnia szybszą reakcję, niż standardowe „mechaniki”. Producent gwarantuje ponadto wytrzymałość na imponującym poziomie aż 100 mln uderzeń.

008

Podobnie jak inne klawiatury tej firmy, także i tu znalazły się silikonowe przyciski WSAD i antypoślizgowe podpórki. Producent zastosował też specjalne kanaliki odprowadzające ciecz, które mają chronić sprzęt przed zachlapaniem. Nie zabrakło oczywiście kabla w solidnym oplocie, regulowanego podświetlenia, funkcji rejestracji makr i pełnego anti-ghostingu.

Logitech G413 Carbon

Mieszczący się w górnej granicy przedziału 300 złotych Logitech G413 Carbon to propozycja dla bardziej wymagających graczy. Klawiatura może urzekać stonowanym wyglądem. Górna część obudowy wykonana została ze szczotkowanego aluminium. Pod spodem znajdziemy natomiast regulowane nóżki z gumowymi stabilizatorami.

009

Logitech G413 Carbon wykorzystuje autorskie przełączniki mechaniczne Romer-G, charakteryzujące się niewielką wysokością aktywacji (1,5 mm) i cichym działaniem przy jednoczesnej wyczuwalnej reakcji podczas aktywacji. Gracze skorzystają też z dodatkowego portu USB, wygodnego sterowania multimediami, funkcji rejestracji makr i specjalnych, wymienialnych nakładek na klawisze, dzięki którym można modyfikować wygląd klawiatury.

Najlepsze klawiatury dla graczy do 500 zł

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS to klawiatura mechaniczna z wyższej półki, przeznaczona, jak sama nazwa wskazuje, do intensywnych gier FPS. Pomimo tego sprawdzi się także w innych gatunkach. Pod względem wyglądu sprzęt charakteryzuje się minimalizmem i prostotą. Brak tu kolorowych fajerwerków. Zamiast tego otrzymujemy solidną, metalową podstawę i podświetlane na czerwono klawisze.

010

HyperX Alloy FPS bazuje na najpopularniejszych przełącznikach Cherry MX (do wyboru niebieskie, brązowe i czerwone), zapewniających wysoki komfort użytkowania i zadowalającą wytrzymałość. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odpięcia kabla w grubym oplocie, by nie uszkodzić go np. podczas transportu. W ofercie dostępna jest też wersja Pro bez sekcji klawiszy numerycznych.

Corsair K68

Za nieco powyżej 300 złotych można też dostać wytrzymałą klawiaturę marki Corsair. K68 charakteryzuje się nie tylko przełącznikami Cherry MX, ale również odpornością na kurz i przypadkowe zalanie wodą. Do tego dochodzą wygodne przyciski multimedialne i podświetlenie klawiszy w czerwonym kolorze.

016

Producent zadbał też o funkcje przydatne podczas grania. W dowolnym momencie można zablokować przycisk Windows, a wysoką precyzję zapewnia technologia Anti-Ghosting i Key Rollover. Odpowiednią ergonomię oferuje też odłączana podstawka pod nadgarstki.

Logitech G613 Gaming

W cenie około 500 złotych można też kupić solidną, mechaniczną klawiaturę od Logitecha. Dzięki łączności bezprzewodowej zapewnia ona wysoki komfort użytkowania. G613 Gaming nie przypomina typowej klawiatury dla graczy - na próżno szukać tu efektownego podświetlenia. Zamiast tego mamy sześć w pełni programowalnych klawiszy dodatkowych - w sam raz dla fanów makr.

LogitechG613

G613 Gaming wykorzystuje przełączniki mechaniczne Romer-G o wytrzymałości do 70 mln kliknięć. Moduł bezprzewodowy pozwala na podłączenie klawiatury do kilku urządzeń i szybkie przełączanie się pomiędzy nimi. Raportowanie akcji odbywa się natomiast z niewielkim opóźnieniem na poziomie 1 ms. Klawiatura zasilana jest przez dwie baterie AA. Akumulatorki wystarczają nawet na kilkanaście miesięcy działania.

Roccat Horde AIMO

Co, jeżeli klawiatury z przełącznikami mechanicznymi zupełnie do nas nie trafiają, ale chcemy postawić na najwyższą jakość wykonania? Z pomocą przychodzi Roccat i model Horde AIMO. To klawiatura membranowa, za którą należy zapłacić około 380 złotych.

012

Horde AIMO oferuje ciekawe pokrętło wielostrefowe, które można konfigurować według własnych upodobań, zmieniając takie parametry, jak głośność, jasność podświetlenia, jego kolor itp. Producent zadbał ponadto o pięć wygodnych, w pełni programowalnych przycisków makr. Odpowiednią wygodę użytkowania zapewnia natomiast technologia anti-ghosting i odłączana podpórka na nadgarstki. Roccat Horde AIMO to ciekawa propozycja, pod warunkiem, że z jakichś względów nie lubimy klawiatur mechanicznych.

Najlepsze klawiatury dla graczy powyżej 500 zł

Corsair K70 RGB MK.2

Jeżeli wydanie ponad pół tysiąca złotych na porządną klawiaturę nie jest dla nas przeszkodą, warto zainteresować się produktem marki Corsair. K70 RGB MK.2 to solidna, aluminiowa podstawa, wygodna, odłączana podpórka pod nadgarstki, pełny anti-ghosting i zestaw komfortowych klawiszy multimedialnych.

013

Przełączniki Cherry MX w kilku wersjach (czerwonej, niebieskiej, brązowej, speed oraz silent) zapewniają wysoki komfort pracy i zabawy. Dodatkowym udogodnieniem są wymienne nakładki na klawisze do gier MOBA i FPS, a także pokrętło do regulacji głośności.

Logitech G915

Kolejna bezprzewodowa klawiatura mechaniczna w naszym zestawieniu. Logitech G915 to topowa konstrukcja, z dodatkowymi klawiszami makr i przyciskami multimedialnymi. Oparta na przełącznikach Romer-G dostępnych w kilku wersjach.

LogitechG915

G915 wyróżnia się na tle konkurencji między innymi niskim skokiem klawiszy. Nie zabrakło oczywiście funkcji związanych z efektownym podświetleniem oraz możliwości szybkiego przełączania się pomiędzy kilkoma sparowanymi urządzeniami. Bateria wystarcza na około 30 godzin działania, jednak można ją ładować w trakcie użytkowania za pomocą kabla USB.

SteelSeries Apex Pro

SteelSeries Apex Pro być może przeraża ceną (około 1000 zł), ale imponuje możliwościami. Klawiaturę wyposażono w innowacyjne przełączniki mechaniczne OmniPoint o wytrzymałości do 100 mln kliknięć. Użytkownik może dostosowywać m.in. wysokość punktu aktywacji poszczególnych klawiszy.

SteelSeriesapex

Bogate oprogramowanie pozwala także na zaawansowaną zabawę z podświetleniem, ale do tego SteelSeries zdążył nas już przyzwyczaić. Ciekawym rozwiązaniem jest też wbudowany wyświetlacz OLED, informujący nas np. o wybranym profilu urządzenia. Do tego obszerna i wygodna podpórka pod nadgarstki.

Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami