Switch nie doczeka się mocniejszej wersji w 2020 roku - Nintendo dementuje plotki

Sprzedano już ponad 50 mln egzemplarzy konsoli.

Nintendo opublikowało raport finansowy, w którym zdementowano plotki dotyczące premiery nowej, mocniejszej wersji Switcha w 2020 roku. Nie zaprzeczono jednak, że firma pracuje nad takim modelem.

Poinformowano, że na całym świecie gracze kupili już ponad 50 mln egzemplarzy konsoli, z czego 10 mln w ostatnim kwartale. To lepszy wynik niż całkowita sprzedaż kultowego SNES-a.

szrzwrz

Sukcesem okazała się nowa odsłona cyklu Pokemon. Wersje Sword i Shield trafiły w sumie do ponad 16 mln graczy, dorównując tym samym wersji Sun i Moon z 3DS-a.

Uwagę zwraca też dobry wynik Luigi's Mansion 3. Sprzedano ponad 5 mln egzemplarzy tej produkcji. Astral Chain od studia Platinum przebił barierę miliona sprzedanych sztuk.

Warto też zaznaczyć, że Switch osiągnął poziom 50 mln sprzedanych egzemplarzy szybciej niż PlayStation 4. Nintendo zaznacza, że nowa platforma firmy jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii.

Źródło: Kotaku

Następnie: Samsung chce, by Xbox Series X wspierał monitory ultrapanoramiczne?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami