Wczesna wersja pierwszego Wiedźmina w nowym materiale

Na Aurora Engine i bez Geralta.

Ryszard Chojnowski opublikował materiał, prezentujący wczesną wersję pierwszego Wiedźmina, nad którym pracował w latach 2003-2004 w studiu CD Projekt Red.

Wideo przedstawia tak zwane vertical slice, czyli pokaz najważniejszych elementów powstającej wówczas produkcji - zawiera fragmenty rozgrywki z wydania alfa, które prezentowano na targach E3 w 2004 roku. Demo rozpoczyna się w 2:30 minucie nagrania.

W przeciwieństwie do opublikowanych kilka dni temu screenów, materiał prezentuje grę nie na IC Engine, ale już Aurora Engine. Na wspomnianym silniku - na którym powstało między innymi Neverwinter Nights - stworzono finalną wersję pierwszego Wiedźmina.

Pod względem rozgrywki, gra w 2004 roku była zbliżona do produkcji, którą ostatecznie otrzymaliśmy. Wydarzenia przedstawiono w rzucie izometrycznym, a postacią sterowało się za pomocą myszy.

wiedzmin_wczesna
W finalnej wersji bohaterem był Geralt

Największa różnica dotyczyła głównego bohatera. Pierwotnie mieliśmy nie pokierować Geraltem, a anonimowym wiedźminem, wykreowanym na samym początku zabawy. Do własnych preferencji dostosowalibyśmy między innymi wygląd podopiecznego.

Na potrzeby Wiedźmina 2 deweloperzy stworzyli już swój silnik graficzny. REDengine został też wykorzystany podczas prac nad najnowszą grą CD Projekt Red, a więc debiutującym w kwietniu Cyberpunkiem 2077.

Następnie: Gogle VR od Valve za ponad 4600 zł wyprzedane w Polsce i 30 innych krajach

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami