Minecraft Earth - Przygoda: jak znaleźć, przygotowanie, walka, śmierć

Tryb z czynnikiem ryzyka.

Przygoda to być może najbardziej interesujący tryb w Minecraft Earth - szczególnie dlatego, że właściwie jako jedyny wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem. To wariant zabawy, który również wykorzystuje technikę rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Na tej stronie omawiamy, czym jest Przygoda, jak się do niej przygotować i jak znaleźć odpowiednią ikonę na mapie.

Przygoda w Minecraft Earth - podstawowe informacje

Przygody działają trochę jak tryb przetrwania w klasycznym Minecrafcie. „Zaglądamy” w głąb podziemi (choć tak naprawdę pozostajemy na powierzchni), by zdobyć cenne surowce i materiały.

Screenshot_20191222_115304_com.mojang.minecraftearth

Haczyk polega na tym, że w trakcie Przygody spotkamy też przeciwników, którzy mogą zranić postać, a nawet całkowicie ją wyeliminować, co będzie równoznaczne z przegraną.

Przed misją mamy jednak szansę się przygotować i zabrać ze sobą przedmioty, które najbardziej nam się przydadzą - w szczególności broń i narzędzia do kopania.

Rozpoczęcie Przygody i przygotowanie się do walki

Aby wziąć udział w Przygodzie, musisz znaleźć na mapie sporej wielkości strukturę (1), emitującą ku niebu czerwony promień. Musisz się jednak znaleźć odpowiednio blisko, nie wystarczy objąć ikony okręgiem, w którym zbierasz surowce. Jeżeli będziesz zbyt daleko, poinformuje cię o tym informacja na górze ekranu.

Screenshot_20191214_110436_com.mojang.minecraftearth

Zanim uruchomisz Przygodę, musisz się odpowiednio przygotować. Na misję zabierzesz ze sobą wszystkie przedmioty, które umieścisz w podręcznym pasku ekwipunku u dołu ekranu. Zostaw sobie jednak miejsce na różne znaleziska, bo możesz je zabrać tylko poprzez włożenie ich do wolnego slotu.

Podstawa to narzędzia. Gołymi rękami nie będziesz mógł kopać zbyt szybko i rozpoczniesz Przygodę na marne. Zabierz więc ze sobą przynajmniej jakiś dobry kilof.

Kolejne niezbędne przedmioty to broń do obrony przed wrogimi mobami. Przyda się zarówno miecz, jak i łuk, ale samo ostrze jak najbardziej wystarczy.

Screenshot_20191222_115320_com.mojang.minecraftearth

Aby przenieść narzędzia do paska lub zwolnić w nim miejsce, po prostu skorzystaj z menu ekwipunku - pierwszej ikony od lewej w głównym menu gry.

Jeżeli jesteś już gotowy i znajdujesz się w odpowiedniej odległości, kliknij na Przygodę, a potem wybierz zielony przycisk Graj. Teraz musisz „umieścić” Przygodę na ziemi, tak samo jak w przypadku trybów budowania i zabawy.

Screenshot_20191222_112038_com.mojang.minecraftearth

Kluczowe jest, aby rozmieścić planszę tam, gdzie będziesz mógł swobodnie chodzić - czyli najlepiej na chodniku lub placu.

Teraz możesz już zacząć zabawę. Przekopuj się przez kolejne bloki, szukając w szczególności rzadkich materiałów, jak diamentu i rudy złota. Pomimo że nie możesz fizycznie zejść niżej, to zasięg interakcji jest bardzo duży - możesz wchodzić w interakcję nawet z głębokimi przedmiotami, „na odległość”.

Kiedy tylko zobaczysz moba, wyciągnij broń i postaraj się go wyeliminować, aby nie zrobił ci krzywdy. Jeżeli zginiesz, bezpowrotnie utracisz wszystkie przedmioty, które zebrałeś w trakcie Przygody.

Spis treści: Minecraft Earth - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Minecraft Earth - monety: jak zdobyć i co można za nie kupić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami