Microsoft zainteresowany kupnem polskiego studia?

Nieoficjalne informacje.

Przedstawiciele Microsoftu odwiedzili jedno z polskich studiów deweloperskich, by dyskutować o ewentualnym dołączeniu twórców do Xbox Game Studios - poinformował współprowadzący podcast Rock i Borys.

Borys Nieśpielak to nie tylko współtwórca wymienionego podcastu, ale też autor filmu dokumentalnego „Wszystko z nami w porządku” o producentach niezależnej gry Lightspeer.

Fragment rozmowy na temat Microsoftu rozpoczyna się w 35 minucie materiału.

- Ludzie z Microsoftu dalej poszerzają swoją ofertę i kupują studia - powiedział Nieśpielak. - Wiadomo, że byli na pewno w Polsce i ja wiem na pewno, że rozmawiali z jedną firmą, nie wiadomo z iloma więcej.

Warto podkreślić, że możliwy byłby wyłącznie ewentualny zakup firmy, która nie jest notowana na giełdzie. Z potencjalnej listy zainteresowań Microsoftu można więc wyłączyć na przykład 11bit, Bloober Team czy CI Games.

Pozostawia to więc studia takie jak Techland (Dying Light 2), People Can Fly (obecnie produkujące Outriders dla Square Enix) czy The Astronauts (Witchfire).

Microsoft zakupił w ciągu ostatniego roku między innymi Obsidian Entertainment czy Ninja Theory. Phil Spencer, szef marki Xbox, zaznaczył też, że firma ma zamiar zainwestować jeszcze w studia z „innych regionów świata” niż do tej pory.

Następnie: Remake Resident Evil 3 położy większy nacisk na akcję niż odświeżone RE 2

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami