Xbox Game Studios chce wydawać nowe gry "co trzy lub cztery miesiące"

Ambitne plany.

Microsoft już kilkukrotnie zapewniał, że pracuje nad szeregiem różnych projektów. Teraz firma przekonuje, że chce w przyszłości móc wydawać nowe gry co trzy lub cztery miesiące.

Szef Xbox Game Studios - Matt Booty - w wywiadzie dla serwisu GamesRadar działania koncernu porównał do budowy elektrowni atomowej, która po zebraniu odpowiedniej ilości uranu w pewnym momencie zaczyna nagle generować dużo energii.

forza_horizon_4_sequele
Kontynuacji zapewne doczekają się serie Forza Motorsport i Forza Horizon

- Naszym celem jest wydawanie gier mniej więcej co trzy lub cztery miesiące. Musimy wykonać jednak jeszcze trochę pracy. Nie jest to łatwe, ale jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek. Czujemy się więc dobrze wchodząc w 2020 rok i okres przygotowania do premiery Project Scarlett z naszym katalogiem - uważa.

Menedżer sugeruje, że konsola Microsoftu następnej generacji otrzyma znacznie więcej tytułów od koncernu niż Xbox One. Gigant z Redmond jest właśnie krytykowany za niezbyt dużą liczbę własnych produkcji, zwłaszcza w porównaniu do konkurencyjnego Sony.

fable_xbox
Spekuluje się, że trwają prace nad nowym Fable

Warto zaznaczyć, że wypowiedź Booty'ego pokrywa się ze słowami innego przedstawiciela firmy. Niedawno Aaron Greenberg stwierdził, że amerykański producent obecnie pracuje nad największą liczbą gier w swojej historii.

Wiadomo że poza kontynuacjami znanych serii nie zabraknie zupełnie nowych marek. Przykładem jest zaprezentowane kilka tygodni temu baśniowe Everwild - projekt przygotowywany przez deweloperów ze studia Rare.

Źródło: GamesRadar

Następnie: Plansza z oryginalnego Dooma odtworzona w No Man's Sky

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami