Death Stranding - rozłożenie i układanie ładunku, udźwig

Jak efektywnie rozłożyć paczki.

Death Stranding zostało zaprojektowane tak, aby realistycznie odwzorować trudne warunki w świecie gry. Z poniższej strony dowiesz się, jak optymalnie rozłożyć ładunek oraz utrzymywać równowagę podczas eksploracji pieszo.

Jeśli zaczynasz zabawę z grą, musisz być przede wszystkim mierzyć siły na zamiary. Lepiej zrobić dwa podobne kursy w to samo miejsce, niż zbyt mocno obciążać postać. Na ekranie przygotowania dostawy (poniżej) zawsze zwracaj uwagę, aby waga ładunku (1) nie tylko nigdy nie przekroczyła maksymalnego udźwigu (2), ale też nawet nie zbliżyła się do tego poziomu.

001

Gdy liczba wskazująca na aktualną wagę zmieni kolor na żółty, musisz liczyć się z tym, że twoja postać zacznie odczuwać zauważalne trudności w terenie. Z kolei kolor bliski czerwonego oznacza, że podróżowanie będzie walką na każdym kroku - z przeciążeniami, równowagą, przeprawianiem się przez rzeki czy wspinaczką.

Pamiętaj, aby po zaakceptowaniu ładunku zawsze wybrać opcję automatycznego ułożenia ładunku (3), dzięki czemu słupek towaru na plecach będzie możliwe najniższy. Jeśli chodzi o samą wagę ładunku, dobrą praktyką jest nie przekraczanie 60% maksymalnego udźwigu postaci. Jeśli jest to więc - jak na powyższym przykładzie - 125 kilogramów, lepiej nie przekroczyć 75 kilogramów przesyłek.

Rozkładanie ładunku w Death Stranding

Oprócz wspomnianego automatycznego układania ładunku warto pamiętać o tym, że mniejsze paczki możemy przytwierdzać do kombinezonu - w okolicy ramion, bioder i w specjalnych slotach przeznaczonych na przedmioty użytkowe.

002

Czasami automat niezbyt umiejętnie dobiera kolejność paczek w plecaku, dlatego przed wyruszeniem w drogę warto zwrócić uwagę na to, czy najcięższe przedmioty znajdują się na samym dole plecaka. Waga przedmiotów (4) jest przedstawiona w ostatniej kolumnie spisu ładunku.

Następnie: Death Stranding - utrzymywanie i łapanie równowagi, jak nie upaść: wiatr i zbocza

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - szybka podróż: kiedy się odblokowuje, jak używać - skok z Fragile

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami