Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - utrzymywanie i łapanie równowagi, jak nie upaść: wiatr i zbocza

Jak się nie wywrócić.

Upadki w Death Stranding to praktycznie codzienność. Zwłaszcza wówczas, gdy zdecydujemy się na zbyt dużo ładunku na plecach lub nieumiejętnie rozłożymy go na własnym ciele. Więcej o tym aspekcie piszemy tutaj - Death Stranding - rozłożenie i układanie ładunku, udźwig.

Warto zapoznać się najpierw ze wspomnianą wyżej stroną, bo to właśnie od odpowiedniego rozłożenia ładunku zależy praktycznie większość komfortu podróżowania. Kluczowym dla upadków i zapobieganiu im jest nie tylko dopasowanie wagi ładunku, ale też odpowiednie jego rozmieszczenie.

Na powyższym obrazku możesz zauważyć, że postać ucieka w prawą stronę. Wówczas na dole ekranu zauważysz komunikat (1), abyś wcisnął odpowiedni trigger. To właśnie przyciski L2 i R2 odpowiadają za utrzymywanie równowagi.


Ciągłe trzymanie równowagi a zróżnicowanie terenu

Im trudniejszy teren lub silniejszy wiatr, tym ciężej utrzymywać równowagę. Czysto teoretycznie możesz ciągle trzymać wciśnięte oba triggery. W praktyce jednak twoja postać będzie przez to dużo wolniejsza. Wciskanie i przytrzymanie L2+R2 sprawdza się najlepiej podczas:

  • podchodzenia pod strome wzniesienia;
  • zbiegania z górki;
  • silnych podmuchów wiatru;
  • przeprawiania się przez rzeki;
  • chodzenia po nierównym, kamienistym terenie.

W zasadzie w każdej z wymienionych powyżej sytuacji warto cały czas trzymać wciśnięte oba triggery. Co prawda nie jest to gwarancją braku upadku, ale zmniejszasz na to wyraźnie szanse. Pamiętaj także, że ciągłe utrzymywanie równowagi stopniowo zużywa twoją wytrzymałość, a w późniejszych etapach gry także naładowanie kombinezonu.

Bardzo ważne jest także balansowanie postacią za pomocą lewego analoga. Przykładowo: jeśli zbiegasz po stromym zboczu i tracisz równowagę, naturalne jest, że postać zacznie przechylać się w przód. Wówczas nie tylko puść lewy analog, ale odchyl go w przeciwległą stronę, czyli do siebie - sprawisz tym samym, że bohater nieco wyhamuje.

Następnie: Death Stranding - tworzenie przedmiotów, sprzętu i ekwipunek: zarządzanie

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - rozłożenie i układanie ładunku, udźwig

O autorze
Komentarze