Sztuczna inteligencja AlphaStar lepsza od 99,8% graczy w StarCraft 2

Awansowała do rangi Grandmaster.

AlphaStar to sztuczna inteligencja stworzona przez zespół inżynierów z Google DeepMind, która jest obecnie lepsza od 99,8% graczy w StarCraft 2.

SI awansowała bowiem niedawno do rangi Grandmaster w rozgrywkach online, plasując się tym samym w ścisłej czołówce 200 najlepszych zawodników.

deepmind_ai_starcraft_2_alphastar_antyweb

Co ważne, twórcy AlphaStar zaprojektowali SI w taki sposób, by tempo jej rozgrywki było porównywalne do tempa większości najlepszych graczy - choć komputer mógłby bez większych problemów „klikać” o wiele szybciej.

Zespół DeepMind zaznaczył, że sztuczna inteligencja zwyciężała zawsze dzięki lepszym decyzjom na poziomie makro i mikro (zarządzania bazą i jednostkami).

Poniżej zapis jednego z meczów AlphaStar z profesjonalnym zawodnikiem z Polski, Grzegorzem Kominczem.

Esportowiec Dario Wünsch (TLO) zmierzył się z SI podczas jednego z finalnych testów i stwierdził, że AlphaStar zaskakuje przede wszystkim stosowaniem oryginalnych i nieschematycznych taktyk.

Źródło: Kotaku

Następnie: Diablo 4 będzie mroczne i w stylu drugiej części - sugerują nieoficjalne informacje

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami