Epic Games Store krytykuje "głośna mniejszość" - uważają autorzy Satisfactory

Przekonują, że sklep zapewnia bezpieczeństwo finansowe.

Epic Games Store jest krytykowane przez wielu graczy. Twórcy Satisfactory - wydanego wyłącznie na wspomnianej platformie - uważają jednak, że narzekający są jedynie „głośną mniejszością”.

Projektantka interfejsu użytkownika z odpowiedzialnego za grę studia Coffe Stain - Nathalie Verwei - udzieliła wywiadu serwisowi PC GamesN. W rozmowie poruszyła kwestię bezpieczeństwa finansowego, które zapewniają autorzy Fortnite.

satisfactory_egs
W Satisfactory gracze muszą wybudować fabrykę na obcej planecie

- Będąc niezależnym studiem dobrze jest mieć gwarancję, że rozwijana produkcja ukaże się na rynku, bez konieczności martwienia się o pieniądze. Można skupić się na tworzeniu dobrych tytułów. Oczywiście spotkaliśmy się z krytyką, ale pochodziła od głośnej mniejszości - uważa.

Verwei podkreśla, że oferowane przez Epic Games Store sumy są mocnym argumentem, zachęcającym deweloperów do nawiązywania współpracy. Zaznacza jednocześnie, że takie układy są też korzystne dla graczy, ponieważ twórcy mogą dostarczyć grę „wyższej jakości”.

Wiele osób krytykuje cyfrowy sklep za wykupywanie produkcji na stałą lub czasową wyłączność (wśród najbardziej kontrowersyjnych przykładów są Metro Exodus, Borderlands 3 i Control) oraz za powolny rozwój platformy i brak opcji dostępnych u konkurencji.

Coffe Stein przekonuje, że wydanie Satisfactory tylko na Epic Games Store było dobrą decyzją. W ciągu trzech miesięcy od premiery wczesnej wersji sprzedano 500 tysięcy egzemplarzy gry, co jest najlepszym wynikiem w historii studia.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Twórca Assassin's Creed przeprasza za system wież, odsłaniających aktywności na mapie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami