Stalker Online zmierza na Steam - gra dostępna w otwartej becie

Sieciowa strzelanka w Czarnobylu.

Stalker Online to rozwijana od kilku lat wieloosobowa strzelanka, która dostępna jest w ramach testów beta. Teraz twórcy gry ze studia Mobile Technology poinformowali, że produkcja jesienią ukaże się na Steamie.

Wbrew pozorom, projekt nie jest powiązany z serią od GSC Game World, której nazwa zapisywana jest w formie STALKER. Akcja jednak także jest osadzona na napromieniowanym terenie wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Warto zaznaczyć, że zainteresowani mogą sprawdzić grę, dzięki otwartym testom powstającej strzelanki. Na oficjalnej stronie internetowej projektu można za darmo pobrać klienta wczesnej wersji beta.

Gracze wcielają się w stalkerów, czyli osoby przemierzające niebezpieczne tereny w poszukiwaniu cennych surowców. Wspólnie z innymi użytkownikami postarają się przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, walcząc z mutantami, które pozostawiają kolejne zasoby.

W produkcji nie brakuje elementów RPG. W toku rozgrywki uczestnicy zabawy osiągną kolejne poziomy doświadczenia, co pozwoli spersonalizować prowadzoną postać. Do tego opcja udoskonalania posiadanej broni i wyposażenia.

stalker_online_steam
W grze zwiedzimy postsowieckie tereny

Pojawi się też możliwość walki lub współpracy z innymi graczami, z którymi wymienimy się zgromadzonymi dobrami. W planach także różnorodne grupy - na potrzeby frakcji, zbierzemy punkty reputacji.

Na razie nie jest jasne, czy finalna wersja Stalker Online będzie dostępna za darmo, czy też twórcy zdecydują się pobierać opłaty.

Źródło: DSO Gaming

Następnie: PS5 również z wersją Pro na start - nieoficjalne informacje

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami